Warszawa. Kierowca potrącił na przejściu 13-latka jadącego na hulajnodze. Chłopak trafił do szpitala

W warszawskiej dzielnicy Włochy doszło w środę do wypadku na przejściu na pieszych. Kierowca potrącił 13-latka, który wjechał na przejście na hulajnodze. Nastolatek trafił do szpitala.
Zobacz wideo

W środę w godzinach wieczornych (około godz. 20) w warszawskich Włochach doszło do wypadku. Na ulicy Chrościckiego, w pobliżu skrzyżowania z ul. Tumską doszło do wypadku na przejściu dla pieszych. 

Włochy. Kierowca potrącił na przejściu 13-latka jadącego na hulajnodze

Sierż. sztab. Karol Cebula, rzecznik komendy policji we Włochach potwierdza to w rozmowie z Metrowarszawa.pl. Osoba kierująca fiatem potrąciła na oznakowanym przejściu dla pieszych 13-letniego chłopca. - Nastolatek przejeżdżał przez przejście hulajnogą - informuje sierż. sztab. Cebula. Dodaje, że poszkodowany trafił do szpitala. Jego stan zdrowia nie jest znany. Policja przeprowadziła na miejscu czynności, a w najbliższym czasie będzie również zabezpieczać nagrania z monitoringu, aby ustalić przyczyny i okoliczności wypadku. Wiadomo już, że kobieta, która prowadziła fiata była trzeźwa.  

Kwestia hulajnóg w Warszawie wymaga pilnej interwencji władz. W świetle prawa osoby na hulajnogach wciąż traktowane są jak piesi, nie osoby na pojazdach. Oznacza to, że przejechanie przez przejście na hulajnodze, choć jest niebezpieczne ze względu na szybkość, nie łamie przepisów. Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze apelowało niedawno, aby politycy zajęli się modyfikacją prawa. "Czy Ministerstwo Infrastruktury czeka na pierwszą ofiarę śmiertelną w Polsce z odpowiednimi przepisami?" - pytali. Aktywiści chcą m.in. aby nałożyć obowiązek jeżdżenia na hulajnogach w kaskach oraz wprowadzić ograniczenia prędkości i wieku. 

Więcej o: