Awaria ciepłownicza. W okolicach Parku Skaryszewskiego pękła rura. "Gejzer wody spod chodnika"

Przy alei Waszyngtona doszło do awarii ciepłowniczej - pękła rura, a wydobywająca się z niej woda zalewa chodnik i błonia Parku Skaryszewskiego. Na miejscu są służby, które próbują zatamować wyciek. Jest ryzyko, że tryskająca spod chodnika woda zaleje pobliskie tory tramwajowe.

Do awarii ciepłowniczej doszło przed godziną 10 w pobliżu Parku Skaryszewskiego, tuż przy alei Waszyngtona. Jak podaje reporter TVN Warszawa, Lech Marcinczak, "gejzer wody" pod dużym ciśnieniem tryska spod chodnika, który został już przez nią całkowicie zalany. Jak dodaje, z rury wypływa też "mnóstwo wody, kamieni, piasku i kostki brukowej".

Gocław. Pękła rura przy parku Skaryszewskim, zalany chodnik i błonia

Awaria ciepłownicza przy parku SkaryszewskimAwaria ciepłownicza przy parku Skaryszewskim Google Maps

Oprócz chodnika zalana została też duża część błoń między ulicą Kinową i Międzynarodową a parkiem Skaryszewskim. Na miejscu pracują już wodociągowcy i straż miejska. Służby starają się zatamować wyciek i znaleźć jego dokładne źródło. Są utrudnienia. Na razie zablokowany jest jeden pas alei Waszyngtona w kierunku Centrum. Niewykluczone jednak, że awaria wpłynie także na komunikację miejską. Jak informuje reporter TVN Warszawa, jest prawdopodobieństwo, że zalane zostaną także pobliskie tory tramwajowe. Okolicy pilnują przed zalaniem pracownicy Tramwajów Warszawskich

Więcej o: