Kobieta zaatakowana przy metrze Służew. "Mężczyzna próbuje gwałcić i dusić młode kobiety". Szuka go policja

Policjanci z Mokotowa szukają sprawcy napadu na kobietę, do którego doszło w poniedziałek 10 czerwca w okolicach metra Służew. "Wyglądał jak robotnik. Próbuje gwałcić i dusić młode kobiety. Ostatnio widziany w okolicy metra Służew. Ja zdążyłam w ostatniej chwili się uwolnić" - opisuje zaatakowana kobieta, która nagłośniła sprawę w mediach społecznościowych.

Zaatakowana kobieta opisuje, że do zdarzenia doszło w poniedziałek 10 czerwca około godziny 14 w okolicy wyjścia z metra Służew. Gdy spacerowała, w pewnej chwili od tyłu podszedł do niej mężczyzna w wieku około 30 lat. Z jej relacji wynika, że sprawca najpierw zaczął dotykać ją w miejsca intymne, a później złapał za szyję i próbował dusić. 

Warszawa. Kobieta napadnięta w okolicy metra Służew. "Uważajcie na siebie"

Kobieta zdołała się wyrwać napastnikowi i uciekła. Później zgłosiła sprawę na policję i nagłośniła ją w mediach społecznościowych, by ostrzec inne potencjalne ofiary mężczyzny.

"W Warszawie kręci się chory psychicznie lub naćpany mężczyzna. Spodenki w kratkę, dość wysoki, szczupły i szara koszulka (później był widziany bez). Wyglądał jak robotnik. Próbuje gwałcić i dusić młode kobiety. Ostatnio widziany w okolicy metra Służew. Ja zdążyłam w ostatniej chwili się uwolnić, dlatego proszę. Uważajcie na siebie i udostępniajcie, ponieważ nikt nie wie, gdzie on się teraz znajduje. Miejcie oczy szeroko otwarte, proszę" - napisała na Facebooku. Jej wpis został udostępniony już kilka tysięcy razy, rozpowszechnił go także Ogólnopolski Strajk Kobiet.

Pod apelem kobiety zgłaszają się kolejne osoby, które twierdzą, że widziały bądź były zaczepiane przez podejrzanego mężczyznę. 

Jestem pewna, że to ten gość dziś rano obmacywał moje uda w zatłoczonym autobusie 527 o 7:30
Na Stegnach też był ostatnio, uważajcie na siebie
Wydaje mi się, że widziałam tego mężczyznę w piątek o 21 na dworcu centralnym. Wysoki, spodenki w kratkę chyba czerwone albo jakieś różowawe, szary t-shirt. Zaczepiał przechodzące osoby, wyzywając je i przeklinając. Dziwny wzrok i szalony wyraz twarzy. Uważajcie!

- czytamy w komentarzach.

Policja szuka świadków

Robert Koniuszy z komendy policji na Mokotowie potwierdza, że poszkodowana kobieta zgłosiła zdarzenie, a policjanci poszukują mężczyzny, który w poniedziałek zaatakował panią Aleksandrę.

Przyjęliśmy zgłoszenie od poszkodowanej. Trwają czynności w tej sprawie - zabezpieczamy monitoring i prowadzimy działania zmierzające do tego, żeby zatrzymać poszukiwanego mężczyznę. Mamy jego portret pamięciowy, poszkodowana zeznała, że byłaby w stanie go rozpoznać

- mówi w rozmowie z Metrowarszawa.pl.

Jak dodaje, policjanci nie mają na razie sygnałów o większej liczbie ataków - jak dotąd zgłosiła się do nich jedna poszkodowana. - Apelujemy do wszystkich świadków zdarzenia albo do innych ofiar, które były poszkodowane o zgłaszanie się na policję - mówi Koniuszy.

Więcej o:
Komentarze (94)
Kobieta zaatakowana przy metrze Służew. "Mężczyzna próbuje gwałcić i dusić młode kobiety". Szuka go policja
Zaloguj się
 • shrek202

  Oceniono 73 razy 67

  To fajnie, że mają portret. Taki portret jest bardzo przydatny, dlatego należy go chronić, trzymać w aktach sprawy i nie ujawniać pochopnie.

 • bmarten

  Oceniono 55 razy 47

  Towarzyszy,u (partyjny) milicjancie, a gdzie do kur..y nędzy patrole we wszystkich opisanych przez kobiety miejscach? Ciągle na Żoliborzu i na Wiejskiej?

 • fishinthesea

  Oceniono 36 razy 30

  Szkoda, ze nie napisali co dziewczyna napisala w oryginalnym poscie na facebooku. Policja jak zwykle sie nie popisala i probowali ja zniechecic przed zlozeniem doniesienia, a Pani policjantka, ktora w koncu laskawie zgloszenie przyjela sugerowala, ze moze dziewczyna sprowokowala tego frajer ubiorem.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 18 razy 12

  Po spracowanych dłoniach go poznała...
  Na pewno nie ksiądz!

 • sobieryba

  Oceniono 28 razy 12

  Heteroseksualny atak? Niemożliwe.. A nie daj bóg napastnik jeszcze ochrzczony.. Idąc tropem prawicowych manipulacji: Heteroseksualny katolik gwałci Polki.

 • e.olsen

  Oceniono 15 razy 11

  > Wyglądał jak robotnik.

  To bardzo precyzyjny opis. Wystarczy sprawdzić 10 mln mężczyzn. A tak z ciekawości: jak właściwie wygląda robotnik (w zwykłym ubraniu tj. nieroboczym)?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX