Dziś mecz Polska-Izrael. Zamknięte ulice i utrudnienia w ruchu w Warszawie

Dziś na Stadionie Narodowym w Warszawie rozegrany zostanie mecz Polska-Izrael, który jest jednym ze spotkań eliminacyjnych do Euro 2020. W związku z tym w Warszawie przewidywane są utrudnienia i zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.
Zobacz wideo

W poniedziałek 10 czerwca o godzinie 20:45 na PGE Narodowym odbędzie się mecz Polska-Izrael. W związku z tym spotkaniem w Warszawie obowiązywać będą zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. 

Warszawa. Mecz Polska-Izrael. Zmiany w komunikacji miejskiej

Zgodnie z zarządzeniem prezydenta Rafała Trzaskowskiego posiadacze imiennych biletów i akredytacji wydanych przez UEFA na mecz Polska-Izrael mogą tego dnia bezpłatnie podróżować komunikacją miejską na terenie Warszawy. Dotyczy to autobusów, tramwajów, metra oraz pociągów SKM i pociągów Kolei Mazowieckich. Dodatkowo kibice mogą bezpłatnie zostawić swój samochód w parkingach systemu Pakuj i Jedź. Nieodpłatne przejazdy dla kibiców obowiązują od dziś od godziny 6 rano do 11 czerwca do godziny 1 w nocy.

Od godziny 18:30 do 20:45 zostanie zamknięta strefa Saskiej Kępy w obrębie ulic: J. Poniatowskiego, J. Waszyngtona, Międzynarodowej, al. Stanów Zjednoczonych oraz Wału Miedzeszyńskiego. W tych godzinach do tej strefy wjazd dostępny będzie jedynie dla osób posiadających identyfikatory SK (wydawane przez Urząd Praga-Południe), taksówek, pojazdów jednośladowych i komunikacji miejskiej. 

Od godziny 18:30 do godzin wieczornych zawieszono przystanek Rondo Waszyngtona 01 i 51. W tym czasie zmiana trasy obejmie autobusy linii E-1, 125, 135, 146, 147, 202 i Z-6 ze względu na wyłączenie przejazdów ulicami Zamoyskiego, Zamoście i Sokolą. Linie te mają wyznaczone objazdy ulicami Targową, Kijowską oraz al. Zieleniecką.

Po zakończeniu meczu, około godziny 22:30 policja może wyłączyć z ruchu most Józefa Poniatowskiego i część alei Jerozolimskich pomiędzy rondem de Gaulle’a, a rondem Jerzego Waszyngtona, tak by kibice mogli bezpiecznie wyjść ze Stadionu Narodowego i udać się do centrum. W takim przypadku na trasy objazdowe skierowane zostaną tramwaje linii 7, 9, 22, 24 i 25 oraz autobusy 102, 111, 117, 146, 147, 158, 166, 507, 517, 521, N22, N24 i N72.

W tym czasie na moście Poniatowskiego uruchomiona zostanie komunikacja zastępcza. Autobusy linii Z będą kursowały od placu Zawiszy, przez al. Jerozolimskie, Nowy Świat, al. Ujazdowskie, Trasę Łazienkowską, most Łazienkowski, Wał Miedzeszyński, Zwycięzców, Saską, al. Waszyngtona do Wiatracznej. Dodatkowo po meczu uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów linii 509 oraz tramwaje nr 3 i 26. Informacje na temat dokładnych zmian tras autobusów dostępne są na stronie ztm.waw.pl.

Więcej o: