Rafał Trzaskowski na Paradzie Równości. "Nie każdy musi chodzić, ale każdy powinien szanować"

Parada Równości w Warszawie po raz pierwszy została w tym roku objęta patronatem prezydenta miasta Warszawa. Z tej okazji tuż przed jej startem Rafał Trzaskowski powiedział kilka słów. Podkreślał, że Warszawa musi być miastem otwartym i tolerancyjnym.
Zobacz wideo

Rafał Trzaskowski pojawił się na Paradzie Równości 2019 w Warszawie. To nie pierwszy raz, kiedy Trzaskowski w niej idzie - w poprzednich latach bywał na niej jeszcze jako poseł. W sobotę prezydent Trzaskowski otworzył pochód równości. 

Rafał Trzaskowski na Paradzie Równości

Zanim Parada Równości ruszyła, Rafał Trzaskowski przemówił do zgromadzonych. Przypomniał, że w kampanii obiecał walkę o to, aby Warszawa była miastem otwartym i tolerancyjnym. - Dzisiaj właśnie taka jest (...). Widzę tutaj samych uśmiechniętych ludzi z bardzo dobrą energią. Za to chciałem wam wszystkim podziękować, że jesteście tutaj i po prostu się uśmiechacie do siebie - powiedział Rafał Trzaskowski. 

Nie każdy musi chodzić na Paradę Równości, ale każdy powinien szanować prawa mniejszości - to jest niesłychanie istotne. To nie ma nic wspólnego z tym, czy ktoś jest liberalny, czy konserwatywny - tu chodzi o prawa człowieka. W otwartych miastach musimy tego przestrzegać

- podkreślał prezydent Warszawy i dodał, że tak samo trzeba szanować ludzi chodzących w niedzielę do kościoła. Trzeba szanować tradycję i ludzi, którzy myślą inaczej.

Rafał Trzaskowski powiedział także, że w wielu krajach Europy takie parady się odbywają: od Francji przez Czechy po konserwatywną Maltę. - We wszystkich tych państwach burmistrzowie miast są na Paradach Równości, aby jasno pokazać, że tolerancja i otwartości są niesłychanie istotne - tłumaczył. 

Na koniec podziękował także delegacjom innych państw, które są dziś z warszawiakami na Paradzie Równości. Z uczestnikami idą dziś burmistrz Amsterdamu oraz przedstawiciele ambasad Wielkiej Brytanii, Kanady czy Belgii

Bądźmy tu razem, uśmiechajmy się do siebie i po prostu dobrze się bawmy

- zakończył prezydent Trzaskowski.

Parada Równości w Warszawie ruszyła w sobotę o godzinie 15.00. To już 19. raz, kiedy uczestnicy Parady idą ulicami stolicy, żeby szerzyć ideę wolności, równości i tolerancji.

Więcej o:
Komentarze (145)
Rafał Trzaskowski na Paradzie Równości. "Nie każdy musi chodzić, ale każdy powinien szanować"
Zaloguj się
 • malinajan

  Oceniono 42 razy 20

  Panie Rafale Trzaskowski, to nieprawda, że "każdy powinien szanować". Na szacunek należy zasłużyć i dotyczy to każdej sytuacji. Nikt nie może nikomu nakazać obdarzenia kogoś czy czegoś szacunkiem. Ja na pewno nie będę szanował tej parady co nie znaczy, że będę strzelał do jej uczestników. Taką paradę i jej uczestników co najwyżej toleruję. Używacie często słowa "tolerancja" ale w waszych lewackich kręgach dokonujecie nadużycia semantycznego używając tego słowa w znaczeniu "afirmacja". Przypomnę, że podstawowym warunkiem bycia tolerancyjnym wobec czegoś lub kogoś jest brak akceptacji tego kogoś lub czegoś.

 • zwyklaosoba

  Oceniono 28 razy 16

  Na szacunek trzeba zasłużyć. Nie otrzymuje się go z definicji, więc nie wymuszajcie go na społeczeństwie. Co innego z tolerancją - ta w nowoczesnym, kulturalnym i wrażliwym społeczeństwie należy się z definicji wszystkim, którzy nie łamią prawa. I powinniśmy cierpliwie znosić (tolerare - znosić, cierpieć) tych, z którymi się nie zgadzamy.

 • izastn

  Oceniono 22 razy 14

  Na pewno na jesieni nie zagłosuje na środowisko wspierające tych którzy obrażają mnie w najgorszy możliwy dla mnie jako osoby wierzącej sposób. Już widzę ten ryk wszem i wobec gdyby ktoś zorganizował akcję podczas której jawnie wysmiewano by i obrażano środowisko LGBT. chcecie tolerancji i szacunku to sami to okazujcie!

 • lukki69

  Oceniono 22 razy 14

  Wyzywają pół narodu od świń z ciemnogrodu i chcą szacunku..:)
  ..na jesieni będzie rozliczenie...

 • icc217

  Oceniono 15 razy 9

  Ty mi palancie nie mow co ja powinienem !!!

 • alfalfa

  Oceniono 21 razy 9

  Zacznijcie najpierw szanować normalnych ludzi z niekoniecznie dużych miast. I ogólnie tych, którzy na Was nie głosują.
  A.

 • bart5554b

  Oceniono 37 razy 9

  Trzaskowski: "Nie każdy musi chodzić, ale każdy powinien szanować"

  Wyjątkowo w pełni podpisuję się pod słowami Trzaskowskiego. Każdy, niezależnie od poglądów, wiary, orientacji ma prawo manifestować swoje poglądy. Dotyczy to gejów, lesbijek ale też Katolików czy skrajnej prawicy. Jeżeli nie łamią prawa to mogą protestować.

  Czym innym jest jednak promowanie poglądów prezentowanych przez środowiska związane z lewicą/LGBT wśród dzieci i młodzieży. To jest homopropaganda i jest to nieakceptowalne.

  Niestety Wyborcza/TVNy/TOK FMy i inne Onety, propagandowe zbrojne ramię postkomunistycznej lewicy, nazywa "homofobem" każdego, kto ma odmienne od nich poglądy (patrz Pani Klepacka), sami zaś (oraz uczestnicy Parady Równości) nie szanują np. Katolików regularnie ich obrażając i zbezczeszczając ważne dla nich symbole.

 • wujo_prezio

  Oceniono 11 razy 7

  CZyli mam szanować tych psychicznie chorych zbokow którzy naigruja się z tego co się im nie podoba a przeciwników od ku.w wyzywają?

 • zuuuraw

  Oceniono 49 razy 7

  Trzaskowski : "nie każdy musi chodzić !"
  Uff, to mi ulżyło, bo jeszcze chwila, a pederaści z lesbami każą nam nie tylko ich lubić pod przymusem ale chadzać w ich kiczowatych "paradach dumy" !?! Dumy z czego, że wkładają swoje członki tam gdzie my wydalamy kał ? Pozwólcie nam tylko zachować nasze uczucia, w tym przypadku uczucie obrzydzenia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX