Parada Równości przejdzie ulicami Warszawy. Imprezę po raz pierwszy otworzy Rafał Trzaskowski

W sobotę 8 czerwca ulicami Warszawy przejdą uczestnicy Parady Równości. Obchody imprezy będą w tym roku wyjątkowe, bo po raz pierwszy patronatem objął ją prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Mieszkańcy muszą liczyć się ze zmianami w ruchu i komunikacji miejskiej.
Zobacz wideo

Tegoroczna Parada Równości rozpocznie się w sobotę 8 czerwca o godzinie 15. W tym roku obchody będą miały szczególnie symboliczny charakter, bo impreza po raz pierwszy w historii została objęta patronatem przez prezydenta Warszawy. Rafał Trzaskowski otworzy imprezę swoim wystąpieniem. Następnie - podobnie jak w poprzednich latach, gdy był jeszcze posłem - przejdzie z uczestnikami marszu ulicami Warszawy. Organizatorzy zapewniają, że jak co roku będzie kolorowo i pozytywnie.

"Zapraszamy na największe w Polsce święto równości! Po raz 19 przejdziemy ulicami Warszawy, by szerzyć idee wolności, równości i tolerancji" - piszą na oficjalnym wydarzeniu na Facebooku.

Parada Równości przejdzie ulicami Warszawy. Utrudnienia i zmiany w komunikacji

Ratusz informuje, że w związku z organizacją Parady Równości trzeba się liczyć ze zmianami w ruchu i komunikacji miejskiej. Impreza rozpocznie się o godzinie 15. Jej uczestnicy zbiorą się na skrzyżowaniu ulic Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej, w okolicach metra Świętokrzyska. 

Następnie przejdą ulicami: Marszałkowska - pl. Konstytucji - L. Waryńskiego - Trasa Łazienkowska - al. Niepodległości - T. Chałubińskiego - Al. Jerozolimskie - Emilii Plater. Na trasie ruch samochodowy może zostać czasowo wstrzymany, a autobusy będą skierowane na trasy objazdowe

Swoje trasy zmienią autobusy linii: 109, 117, 118, 127, 128, 131, 138, 143, 151, 157, 158, 159, 160, 167, 171, 174, 175, 178, 182, 187, 188, 200, 227, 501, 502, 504, 507, 514, 517, 519, 520, 521, 522, 523, 525. W czasie marszu tramwaje nie będą kursowały ulicą Marszałkowską, w Alejach Jerozolimskich i na ciągu ulic al. Niepodległości - T. Chałubińskiego - al. Jana Pawła II. Swoje trasy zmienią również tramwaje linii: 4, 7, 9, 14, 15, 17, 18, 22, 24, 25, 31, 33, 35 i 36

Na czas Parady Równości uruchomione zostaną dwie linie zastępcze: tramwajowa Z i autobusowa Z-4.  Składy linii Z będą jeździły z pętli Wyścigi ulicami: Puławska, J.P. Woronicza, Wołoska, Marynarska, natomiast autobusy linii Z-4 z Pętli Metro Wilanowska do Woronicza trasą: al. Niepodległości - Stefana Batorego - L. Waryńskiego - Puławska.

Trasa Parady RównościTrasa Parady Równości fot. materiały organizatora

Więcej informacji na temat przebiegu Parady Równości można znaleźć na stronie organizatora.

Parada Równości 2019 z patronatem Trzaskowskiego. Gronkiewicz-Waltz odmawiała

W ubiegłych latach poprzednia prezydent warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz, również była zapraszana do objęcia patronatem parady. Dwanaście razy odmówiła, argumentując, że z zasady nie bierze udziału w manifestacjach. Rafał Trzaskowski już w trakcie kampanii wyborczej zapowiadał, że ma w kwestii parady Równości "inne zdanie, niż Hanna Gronkiewicz-Waltz".

Przypomnijmy, że w lutym tego roku prezydent Warszawy podpisał tzw. Warszawską Deklarację LGBT+. Dzięki niej warszawscy uczniowie będą mieli dostęp m.in. do dodatkowych zajęć z edukacji antydyskryminacyjnej. Powstanie również miejski system interwencji kryzysowej.

Więcej o:
Komentarze (128)
Parada Równości przejdzie ulicami Warszawy. Imprezę po raz pierwszy otworzy Rafał Trzaskowski
Zaloguj się
 • slade1972

  Oceniono 50 razy 12

  Nareszcie jesteśmy w Europie!
  Baba z babą śpi
  Chłop leży na chłopie!

 • 1group

  Oceniono 34 razy 12

  Tego warszawiacy najbardziej oczekują od swojego prezydenta. :(
  A tego Rabieja schowali tak głęboko,że nie mogą go teraz znaleźć?

 • slade1972

  Oceniono 57 razy 11

  Przepraszam pana bardzo! Mam pytanie. Czy tu mieszkają geje!?
  Geje! No nie! Ale dla pewności spytam żony!
  Rafał! Czy tu mieszkają geje?

 • kochamwyborcza2

  Oceniono 38 razy 10

  Obrzydliwa propagadna pedalstwa ogarnie stolicę. Wstyd, warszawiacy, wstyd.

 • czarnyminio

  Oceniono 59 razy 9

  Po jaką ślepą kukułkę Trzaskowski podwiesza się pod te obsceniczne dziwadło -nie rozumiem. PO kopiecie sobie grób na ,którym Wiosna będzie sadzić hiacynty.

 • asperamanka

  Oceniono 46 razy 8

  Prawda jest niestety taka, że przeważająca większość społeczeństwa nie akceptuje tych postulatów aktywistów LGBT, które oni najczęściej i najgłośniej ostatnio podnoszą - małżeństw homo i zwłaszcza adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

  W tym sensie ci hałaśliwi aktywiści LGBT przy wsparciu panów Rabieja i Trzaskowskiego bardzo usilnie pracują nad zwycięstwem PiS na jesieni, i wobec tego na szkodę tych samych środowisk, które jakoby reprezentują.

  Napiszę więcej - ta ostentacja przypomina wystąpienia do władz okupacyjnych Generalnej Guberni z wnioskiem o pozwolenie na budowę synagogi. I może się przyczynić do uchwalenia przez PiS ustawy o zakazie propagandy homoseksualnej na wzór putinowski, jeśli tylko Kaczyńskiemu wyjdzie z badań, że jego suweren wyklęty chce takich igrzysk. Zobaczymy ile osób PiS zmobilizuje w antymarszu zapowiadanym na niedzielę. Jeśli dużo, spodziewać się można najgorszego

 • smileykkk

  Oceniono 27 razy 7

  co tu pisac jasne ze organizuja to tylko po to zeby dostac reakcje... a pozniej bic sie w piersi jak to sa przesladowani. nigdy nie lubilem pedalow ale mialem kilku przyjaciol pedalow. tak jakos wyszlo. i wiecie nigdy nie widzialem zeby ktos im robil przykrosci. natomiast widzialem wielokrotnie jak pedaly probowaly narzucam mi i innym znajomym nowe definicje na rzeczy juz zdefiniowane. krotko jest dokladnie odwrotnie. ciagle pruja eter tymi flagami. nie ma dnia kiedy nie ma tej propagandy online. to zwykla polityka lewactwa malo tam jest tzw postulatow homo. kiedy byl dzien homo teraz maja caly miesiac na zachodzie... Nie mozna im ustepowac. czas zmienic prawo i zabronic tej propagandy. bronic tzw tradycyjnej rodziny. podstawowej komorki spoleczenstwa na ktorej opieramy cale panstwo.

 • parapsychopatolog

  Oceniono 14 razy 6

  A teraz porównajcie sobie paradę wesołych ludzi do marszu 11 listopada pełnego alkoholu (polecam obejrzeć ulice po przejściu marszu) nienawiści, bluzgów, rzucania petardami i ogólnego zbydlęcenia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX