Budowa mostu Południowego może się opóźnić. Fala powodziowa pokrzyżowała robotnikom plany

Choć fala kulminacyjna na Wiśle minęła już Warszawę, nie udało się zapobiec jej wszystkim skutkom. Wszystko wskazuje na to, że opóźnieniu ulegnie budowa mostu Południowego, który miał zostać oddany do użytku w lipcu przyszłego roku.
Zobacz wideo

Most na Południowej Obwodnicy Warszawy ma połączyć dwie dzielnice - Wilanów i Wawer. Oddanie go do użytku było zaplanowane na lipiec 2020 roku. Pod koniec maja przez Warszawę przechodziła fala kulminacyjna, więc z powodu podwyższonego poziomu Wisły budowę trzeba było ewakuować. Już wtedy wykonawca informował, że zalanie terenu budowy może opóźnić oddanie mostu do użytku.

Południowa Obwodnica Warszawy. Budowa mostu prawdopodobnie się opóźni

Choć fala kulminacyjna minęła już Warszawę nie powodując większych szkód, wiele wskazuje na to, że budowa mostu Południowego się opóźni. Rzecznik wykonawcy budowy Mateusz Witczyński w rozmowie z TVN Warszawa poinformował, że wciąż trwa czyszczenie ewakuowanego terenu z konarów i innych przedmiotów, które silny prąd rzeki naniósł na teren budowy.

Robotnicy nie mogą na razie wrócić do pracy. Dodatkowo niektóre elementy zostały uszkodzone, co opóźni wznowienie prac. - Uszkodzeniu uległy nasze drogi technologiczne i wszystkie trasy kablowe, które doprowadzały prąd i media na plac budowy. Będą musiały zostać odtworzone - powiedział w rozmowie z portalem. Jak dodał, najprawdopodobniej wyrządzone przez falę wezbraniową szkody sprawią, że oddanie mostu do użytku opóźni się. - W tej chwili termin do sierpnia 2020 będzie bardzo trudny do utrzymania - dodał.

 
 
 
 
 
 
 

Więcej o:
Komentarze (38)
Budowa mostu Południowego może się opóźnić. Fala powodziowa pokrzyżowała robotnikom plany
Zaloguj się
 • jakrab

  Oceniono 29 razy 19

  A może wykonawca raczy zwiększyć obsadę i pracować w systemie 3 zmianowym ?Tam nikomu to nie będzie przeszkadzało .Patrząc na tempro prac to myślę ,że ta wysoka woda to był wyczekiwany świetny pretekst do ogłoszenia opóźnienia ...

 • udet11

  Oceniono 10 razy 8

  Raczej awarie sprzetu i brak frajerów.w tzn. podwykonawców. Wysoki stan wody i ewakuacja trwała krócej niż tydzień

 • szakal79

  Oceniono 14 razy 4

  ktoś wierzył że będzie w terminie??? Chińczycy w rok budują 1000km autostrady w Himalajach, a u nas przeprawa przez Wisełkę budowana jest kilka lat...ot polska myśl technologiczna.

 • 2-pack

  Oceniono 2 razy 2

  Realny termin to lipiec ale 2021

 • waw-el

  Oceniono 4 razy 2

  Juz mozemy przyjac ze termin oddania mostu to polowa 2021. A koszty wzrosna o ... oj bedzie nas to kosztowalo.

 • antygronkowiec

  Oceniono 4 razy 0

  Od początku termin był nierealny patrząc na tempo prac, więc nie perydolcie o wodzie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX