Wspiął się na hotel Marriott. bez żadnego zabezpieczenia. Wiadomo już, kim jest "Człowiek Pająk"

Kim był mężczyzna, który wspiął się w niedzielę na szczyt hotelu Marriott po elewacji bez żadnego zabezpieczenia? WP udało się ustalić, że to youtuber ze Śląska, który od kilku lat zajmuje się ekstremalną wspinaczką urbanistyczną.
Zobacz wideo

W niedzielę informowaliśmy o tym, że po elewacji hotelu Marriott w Warszawie wspinał się mężczyzna. Po około 40 minutach (początkowo błędnie informowaliśmy, że po 20 minutach) znalazł się na samej górze. Jak informuje na swoim kanale na YouTube, tam czekała na niego policja. Śródmiejska komenda informuje, że "alpinista" został wylegitymowany. 

Wspiął się na hotel Marriott w Warszawie. Wiadomo, kto to

Wirtualnej Polsce udało się potwierdzić kim jest mężczyzna, który wspiął się na warszawski Marriott. Portal podaje, że to Marcin Banot - youtuber ze Śląska. Na jego kanale znajdziemy dziesiątki filmów, które pokazują jego pasję - wspinanie się na budynki. Mężczyzna wspina się na kilkusetmetrowe hotele, kominy czy maszty - wszystko nagrywa i pokazuje na YouTubie. 

W niedzielę policja informowała, że mężczyzna został zobowiązany do tego, aby w poniedziałek stawić się na komisariacie policji. W poniedziałek nadkom. Robert Szumiata poinformował także, że mężczyźnie prawdopodobnie zostanie postawiony zarzut z art. 51 Kodeksu wykroczeń, czyli dot. wykroczeń przeciwko porządkowi i spokojowi publicznemu. Podkreślił także, że mężczyzna był trzeźwy. 

Hotel Marriott ma 170 metrów wysokości i 42 kondygnacje. Youtuber wspiął się po jego szklanej elewacji (około 120 m) bez żadnego zabezpieczenia z minimalną ilością sprzętu. 

Więcej o: