Słynna palma przy rondzie de Gaulle'a niespodziewanie "uschła". Mieszkańcy zdziwieni: "Globalne ocieplenie?"

W weekend przechodniów spacerujących w okolicy ronda de Gaulle'a czekała niespodzianka. Zielone dotychczas liście sztucznej palmy przy rondzie de Gaulle'a. niespodziewanie "uschły". "Efekt globalnego ocieplenia?" - dopytują mieszkańcy, którzy podejrzewają, że tajemnicza zmiana wyglądu palmy może mieć związek z happeningiem artystycznym zwracającym uwagę na kwestie ekologii.

Wysoka, sztuczna palma stoi na rondzie de Gaulle'a od 12 grudnia 2002 roku - to wtedy została tam postawione przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej jako element projektu "Pozdrowienia z Alej Jerozolimskich" autorstwa Joanny Rajkowskiej. Przez ostatnie 17 lat zdążyła na dobre wpisać się w krajobraz Warszawy, a dla niektórych stać się nawet jednym z jej symboli.

Rondo de Gaulle'a. Palma niespodziewanie "uschła"

Liście palmy - niezależnie od pory roku - zawsze były zielone. W nocy z 31 maja na 1 czerwca coś się jednak zmieniło - liście zostały wymienione i teraz wyglądają tak, jakby niespodziewanie uschły.

"Palma na rondzie de Gaulle'a stała się, od momentu jej zainstalowania 12 grudnia 2002 roku, symbolem Warszawy. W nocy, z 31 maja na 1 czerwca, jej liście uschły... Co się stało?!" - czytamy na Facebooku Muzeum Sztuki Nowoczesnej, które zamieściło zdjęcie ususzonej palmy.


Zmiana wyglądu palmy wzbudziła duże zainteresowanie - mieszkańcy sugerują, że ususzone liście mogą być sposobem zwrócenia uwagi na problem globalnego ocieplenia lub inne kwestie związane z ekologią.

Globalne ocieplenie?
Widziałam wieczorem jak wymieniali liście i zastanawiałam się co to będzie
Nie wygłupiajcie się. Była fajna. I ma być zielona...
Jakiś chwilowy happening robicie?

- czytamy w komentarzach pod wpisem.

Na razie nie wiadomo, co dokładnie kryje się za zmianą wyglądu słynnej palmy. Muzeum Sztuki Nowoczesnej uruchomiło konto @warszawskapalma na Instagramie i zachęca do jego śledzenia - tam najprawdopodobniej padnie odpowiedź na pytanie, co kryje się za uschniętymi liśćmi.

Więcej o: