Dzień Dziecka 2019 w Warszawie: wydarzenia i atrakcje na Dzień Dziecka

Dzień Dziecka w Warszawie, tak jak w pozostałej części kraju obchodzony jest w Polsce 1 czerwca. W tym roku święto to wypada w sobotę, dlatego w wielu miastach w Polsce przygotowano wiele atrakcji i imprez skierowanych do dzieci. W jakich wydarzeniach będą mogły wziąć udział dzieci w Warszawie?
Zobacz wideo

1 czerwca w Warszawie zaplanowanych zostało wiele wydarzeń specjalnie przygotowanych z okazji Dnia Dziecka. Co można robić w Dzień Dziecka w stolicy?

Dzień Dziecka 2019 w Warszawie: program atrakcji dla dzieci

Atrakcje dla dzieci przygotowało m.in. Centrum Nauki Kopernik. Od  30 maja do 2 czerwca przed planetarium zainstalowany zostanie siedmiometrowy Księżyc - "Museum of the Moon", której autorem jest Luke Jerram. Dodatkowo 1 czerwca w Planetarium CNK odbędzie się koncert dla dzieci.

Jedną z tradycyjnych imprez skierowanych dla najmłodszych jest Dzień Dziecka w parku Sowińskiego przy ulicy Elekcyjnej na Woli. W programie m.in. warsztaty artystyczne, konkursy i zajęcia sportowe. Motywem przewodnim ma być w tym roku lotnictwo: dzieci będą mogły złożyć modele samolotów, poćwiczyć z trenerem lotów dronem oraz zapoznać się z symulatorem lotniczym. W parku pojawią się także goście specjalni: Asterix i Obelix. Wydarzenia zaplanowane zostały od godziny 13 do 18.

1 czerwca na Stadionie Legii przy Łazienkowskiej odbędzie się z kolei Święto Łazienkowskiej. Jest to piknik rodzinny zorganizowany przez Legię Warszawa, Fundację Legii i Legia Soccer Schools. W zeszłym roku imprezę odwiedziło kilkanaście tysięcy osób. W tym roku wśród atrakcji zaplanowana jest charytatywna loteria fantowa, konkursy, gry, ćwiczenia sprawnościowe oraz uroczysty trening Legia Soccer Schools. Wstęp jest bezpłatny. Impreza potrwa od 8:30 do godziny 18.

Z kolei 2 czerwca na Stadionie Legii odbędzie się Kids Fest współtworzony z telewizją Nickelodeon. Najmłodsze dzieci będą mogły wziąć udział w turnieju piłkarskim, treningu piłkarskim oraz zwiedzą oficjalny autobus Legii. Wejście możliwe jest po wcześniejszym wykupieniu biletu na stronie bilety.legia.com (cena to 10 złotych). Atrakcje potrwają od godziny 11 do 18.