Dzień Dziecka 2019 w Warszawie: wydarzenia i atrakcje na Dzień Dziecka

Dzień Dziecka w Warszawie, tak jak w pozostałej części kraju obchodzony jest w Polsce 1 czerwca. W tym roku święto to wypada w sobotę, dlatego w wielu miastach w Polsce przygotowano wiele atrakcji i imprez skierowanych do dzieci. W jakich wydarzeniach będą mogły wziąć udział dzieci w Warszawie?
Zobacz wideo

1 czerwca w Warszawie zaplanowanych zostało wiele wydarzeń specjalnie przygotowanych z okazji Dnia Dziecka. Co można robić w Dzień Dziecka w stolicy?

Dzień Dziecka 2019 w Warszawie: program atrakcji dla dzieci

Atrakcje dla dzieci przygotowało m.in. Centrum Nauki Kopernik. Od  30 maja do 2 czerwca przed planetarium zainstalowany zostanie siedmiometrowy Księżyc - "Museum of the Moon", której autorem jest Luke Jerram. Dodatkowo 1 czerwca w Planetarium CNK odbędzie się koncert dla dzieci.

Jedną z tradycyjnych imprez skierowanych dla najmłodszych jest Dzień Dziecka w parku Sowińskiego przy ulicy Elekcyjnej na Woli. W programie m.in. warsztaty artystyczne, konkursy i zajęcia sportowe. Motywem przewodnim ma być w tym roku lotnictwo: dzieci będą mogły złożyć modele samolotów, poćwiczyć z trenerem lotów dronem oraz zapoznać się z symulatorem lotniczym. W parku pojawią się także goście specjalni: Asterix i Obelix. Wydarzenia zaplanowane zostały od godziny 13 do 18.

1 czerwca na Stadionie Legii przy Łazienkowskiej odbędzie się z kolei Święto Łazienkowskiej. Jest to piknik rodzinny zorganizowany przez Legię Warszawa, Fundację Legii i Legia Soccer Schools. W zeszłym roku imprezę odwiedziło kilkanaście tysięcy osób. W tym roku wśród atrakcji zaplanowana jest charytatywna loteria fantowa, konkursy, gry, ćwiczenia sprawnościowe oraz uroczysty trening Legia Soccer Schools. Wstęp jest bezpłatny. Impreza potrwa od 8:30 do godziny 18.

Z kolei 2 czerwca na Stadionie Legii odbędzie się Kids Fest współtworzony z telewizją Nickelodeon. Najmłodsze dzieci będą mogły wziąć udział w turnieju piłkarskim, treningu piłkarskim oraz zwiedzą oficjalny autobus Legii. Wejście możliwe jest po wcześniejszym wykupieniu biletu na stronie bilety.legia.com (cena to 10 złotych). Atrakcje potrwają od godziny 11 do 18.

Więcej o: