Awaryjne lądowanie na lotnisku w Babicach. Samolot miał problemy z podwoziem. Straż pożarna pokazała zdjęcia

W czwartek samolot musiał awaryjnie lądować na lotnisku Warszawa-Babice z powodu problemów z podwoziem. Maszyna z dwoma osobami na pokładzie dotarła na ziemię bezpiecznie, pomimo że straciła po drodze jedno koło. Straż pożarna, która była na miejscu opublikowała zdjęcia z lądowania.
Zobacz wideo

W czwartek po południu doszło do awaryjnego lądowania samolotu na lotnisku Warszawa-Babice. Około godziny 13 straż pożarna w Warszawie otrzymała zgłoszenie o tym, że ma maszyna problemy z podwoziem i musi awaryjnie lądować. 

Lotnisko Warszawa-Babice. Zdjęcie z awaryjnego lądowania samolotu

Samolot z dwoma osobami na pokładzie wylądował bezpiecznie bez jednego koła. Wcześniej krążył celem wypalenia paliwa i dopiero z minimalną jego ilością podszedł do lądowania

- informuje Komenda Miejska PSP m.st. Warszawy. Podczas lądowania sytuacja wyglądała poważnie, bo samolotem obróciło o 180 stopni. Jak informuje jednak sekcja prasowa stołecznej straży pożarnej, nie doszło do pożaru, więc instruktor i uczeń, którzy byli na pokładzie, wyszli z tego cało. 

Dwuosobowy samolot przez prawie trzy godziny krążył nad Warszawą, aby pozbyć się paliwa z baków. W tym czasie stracił jedno koło. Jak informuje reporter Tvnwarszawa.pl, który był wczoraj na lotnisku, koło spadło na pole jednego z mieszkańców okolicy. Mężczyzna przywiózł je na Babice i oddał komisji, która będzie teraz badać przyczyny awarii samolotu. 

Więcej o: