Orange Warsaw Festival już w ten weekend. Zamknięte ulice, zakaz parkowania i darmowa komunikacja

Orange Warsaw Festival odbędzie się Warszawie już w ten weekend. Koncerty zaczną się dopiero w piątek 31 maja, ale utrudnienia pojawiły się już w środę. W okolicach Torwaru nie będzie można parkować, a część ulic ma być zamknięta dla samochodów. Miasto zadbało o komunikację miejską dla uczestników festiwalu.
Zobacz wideo

Orange Warsaw Festival w piątek 31 maja i sobotę 1 czerwca przyciągnie na Torze Służewiec tysiące miłośników muzyki. W tym roku w Warszawie zagrają gwiazdy światowego formatu: Miley Cyrus, Solange, The Raconteurs, Marshmallo, Rita Ora czy Troye Sivan. W związku z koncertami warszawski ratusz informuje o utrudnieniach na stołecznych drogach. 

Orange Warsaw Festiwal. Zamknięte ulice i zakaz parkowania

Od środy, 29 maja, od godz. 3.00 do niedzieli, 2 czerwca, do godz. 10.00 będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela na:

  • al. Wyścigowa od ul. A. Pallutha do bram wjazdowych na teren Toru Służewiec,
  • ul. Rzymowskiego w okolicy ul. A. Pallutha. 

Utrudnienia będą dotyczyły także poruszania się po ulicach samochodami. W dniach 31 maja-1 czerwca w godz. 13.00-3.00 nie będzie można skręcić z ul. Puławskiej w al. Wyścigową oraz pojechać z ul. A. Pallutha w al. Wyścigową w kierunku Puławskiej.

Na prawym pasie jezdni ul. Puławskiej w kierunku Piaseczna wyznaczony zostanie tymczasowy parking Kiss&Ride, który będzie funkcjonował od 31 maja od godz. 15.00 do 1 czerwca do godz. 3.00 oraz od 1 czerwca od godz. 15.00 do 2 czerwca do godz. 3.00.

Darmowa komunikacja miejska i dodatkowe linie

W związku z festiwalem Orange Warsaw pasażerowie komunikacji miejskiej nie muszą martwić się tym, że trasy linii autobusów i tramwajów będą zmienione. Co więcej, uczestnicy festiwalu będą mogli skorzystać z warszawskiej komunikacji miejskiej za darmo. Wszystko dzięki współpracy Orange Warsaw Festival z m.st. Warszawa. Dotyczy to przejazdów komunikacją miejską w pierwszej strefie biletowej, od piątku, 31 maja do godziny 4.00 w niedzielę, 2 czerwca. Do przejazdów uprawniać będzie ważna opaska festiwalowa zawierająca datę wydarzenia, umieszczona na nadgarstku podróżującego.

Dojazd na wydarzenie oraz powrót ułatwią z kolei specjalne linie autobusowe. W piątek i sobotę,  31 maja i 1 czerwca, w godz. 14.30-23.00 na trasie: Metro Wilanowska – al. Wilanowska – Puławska – Wyścig będą kursowały autobusy linii 300. Dodatkowo uruchomiona zostanie linia autobusowa "DO METRA", która kursować będzie w dni festiwalowe od ok. godz. 23.00 na trasie: Wyścigi – Puławska – W. Romera – W. Surowieckiego – al. KEN – Metro Ursynów.

Częściej będą jeździły pociągi linii metra M1. W nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę podziemna kolej będzie kursowała co 7-8 minut do godziny 3.15. Podczas tych nocy czynne będą  parkingi P+R: Metro Wilanowska, Metro Ursynów i Metro Stokłosy. Nie będzie przerwy w godzinach 2.30-4.30.

Zobacz wideo
Więcej o: