14-latek na elektrycznej hulajnodze potrącił pieszą w Alejach Jerozolimskich. Kobieta trafiła do szpitala

Nastolatek na hulajnodze elektrycznej potrącił pieszą w alejach Jerozolimskich, na odcinku między Dworcem Centralnym a Dworcem Śródmieście. Kobieta trafiła do szpitala, na miejsce wypadku zostali wezwani rodzice nastolatka. Okoliczności potrącenia bada policja.
Zobacz wideo

Do potrącenia pieszej doszło po godzinie 15 w okolicach wejścia na dworzec Warszawa-Śródmieście. Nastolatek jadący na hulajnodze elektrycznej uderzył w spacerującą pieszą, która upadła i doznała drobnych obrażeń. 

Kobieta została przewieziona do szpitala. Policjanci pracują na miejscu i ustalają przebieg zdarzenia. Później sprawa zostanie przekazana do komendy rejonowej Warszawa-Śródmieście 

- mówi Ewa Szymańska-Sitkiewicz z Komendy Stołecznej Policji w rozmowie z Metrowarszawa. Jak dodaje, w związku z tym, że sprawca potrącenia jest nieletni, na miejsce zostali wezwani jego rodzice.

Policja nie potwierdza na razie, że do potrącenia doszło na chodniku, ale taką informację przekazał m.in. reporter "Wyborczej Warszawa". Piesza nie doznała poważnych obrażeń, ale dokładny stan jej zdrowia nie jest znany - z ustaleń "Wyborczej" wynika, że ma obrażenia barku.

Na hulajnodze elektrycznej tylko po chodniku

Do podobnego zdarzenia doszło pod koniec kwietnia. Wówczas nastolatek potrącił pieszą na Krakowskim Przedmieściu. Kobieta trafiła z lekkimi obrażeniami do szpitala, a na koniec została ukarana mandatem w wysokości 50 zł - policja uznała, że do zderzenia doszło, bo "nagle zmieniła pozycję" na chodniku. 

Przypomnijmy, że w świetle prawa osoby jeżdżące na hulajnogach są uznawane za pieszych i mogą poruszać się wyłącznie po chodnikach. Przepisy w tej kwestii pochodzą jeszcze z czasów, gdy hulajnóg elektrycznych nie było. Aktywiści miejscy i Zarząd Dróg Miejskich postulują, by zostały uaktualnione.

Czytaj więcej: Gdzie można jeździć elektrycznymi hulajnogami? Za przejazd po ścieżce rowerowej grozi nawet 500 zł mandatu, a po chodniku?

Więcej o: