Darmowe żłobki w Warszawie. Ratusz zakupił prawie 2 tysiące miejsc w prywatnych placówkach

Darmowych miejsc w żłobkach w Warszawie będzie więcej. Rafał Trzaskowski poinformował, że warszawskiemu ratuszowi udało się zakupić prawie dwa tysiące miejsc w prywatnych żłobkach, z których mieszkańcy Warszawy będą mogli skorzystać za darmo.

Rafał Trzaskowski wraz z wiceprezydentem Pawłem Rabiejem, radną Aleksandrą Gajewską oraz burmistrzami dzielnicy Wola - Krzysztofem Strzałkowskim oraz Robertem Rafałowskim - wystąpili w środę na konferencji prasowej "Warszawa dla najmłodszych". 

Darmowe miejsca w żłobkach w Warszawie. 4 tys. miejsc do 2020 roku

Prezydent Trzaskowski poinformował, że w najbliższym czasie mieszkańcy Warszawy będą mieli dostęp do ponad czterech tysięcy nowych miejsc w prywatnych żłobkach, z których będzie można skorzystać za darmo. - Jeszcze podczas kampanii mówiliśmy o tym, że w Warszawie jest absolutna potrzeba budowy całej infrastruktury edukacyjnej, aby było jak najwięcej miejsc w przedszkolach i żłobkach, i z tej obietnicy się wywiązujemy - mówił Rafał Trzaskowski.

Dodał, że pierwszy konkurs ogłoszony przez warszawski ratusz zakończył się sukcesem. Już w tym roku miastu udało się zakupić 1 852 miejsc w prywatnych żłobkach. W 2020 roku do tego przybędzie około dwóch tysięcy kolejnych darmowych miejsc.

Chcemy dokonać rewolucji i w ciągu kadencji wszystkie potrzeby żłobkowe warszawiaków i warszawianek zostaną zaspokojone

- mówił prezydent Warszawy. 

Obecnie w Warszawie jest około 8 tysięcy miejsc w publicznych żłobkach. Do końca 2020 roku ma być ich w sumie 12 tysięcy - zarówno z publicznych, jak i prywatnych mali warszawiacy i ich rodzice będą mogli skorzystać za darmo. Rafał Trzaskowski zapewnił także, że w planach jest również budowa nowych przedszkoli, żłobków i szkół - to kolejny ważny punkt, który samorząd stawia sobie za cel.

- Oprócz tego zachęcamy przedsiębiorców, aby żłobki budowali, więc równolegle tworzymy także programy zachęt kierowane do przedsiębiorców - mówił prezydent Trzaskowski. 

Więcej o:
Komentarze (36)
Darmowe żłobki w Warszawie. Ratusz zakupił 2 tys. miejsc w prywatnych placówkach
Zaloguj się
 • ar.co

  Oceniono 18 razy 6

  Frajer. Zamiast kupować miejsca w żłobkach, rozdałby lepiej elektoratowi po stówie. Tak się to robi, a nie jakieś żłobki, przedszkola, szkoły...

 • carolina_reaper

  Oceniono 19 razy 3

  Jakie darmowe? Ratusz dysponuje kasa podatnika wiec jakie to darmowe przedszkola?

 • glinda53

  Oceniono 11 razy 1

  Brawo panie Trzaskowski ,dzieciaki jak i rodzice beda mogli sie realizowac w swoich "kierunkach",warto by byly to solidne i odpowiedzialne miejsca ,bezpieczenstwo dzieciakow jest wielkim priorytetem.

 • nino.rota

  0

  prywatna kampania POlityczna Trzaskowskiego za nasze pieniadze.
  POszedl won!

 • reward123

  Oceniono 2 razy 0

  A kto będzie decydował kto dostanie to darmowe miejsce jeśli chętnych będzie więcej niż darmowych miejsc?

 • tony516

  Oceniono 4 razy 0

  No tak, jak mały kończy właśnie prywatny żłobek to oni darmowe miesca zapewniają. Przez 2 lata zostawiłem 24000 zl w prywatnym żłobku.

 • bzdziszewiak2

  Oceniono 3 razy -1

  Populizm PO niczym PiS. I biednym i bogatym. Po równo. Za darmo, czyli za pieniądze tych, których to nie dotyczy. To za HGW likwidowano żłobki i przedszkola, bo przecież prywatne to cud nad cuda. A teraz, zamiast budować, to się kupuje, na wolnym rynku. A jakieś przetargi są? Brak myślenia perspektywicznego, to poważna wada antyPiS. I tak we wszystkim. Opozycja w ruinie.

 • bolek_i_jego_ozorek

  Oceniono 3 razy -3

  Czyli Rafalal zafundowała patolom miejsca w prywatnych żłobkach, no bo jak ktoś pracuje to go stać na żłobek dla dziecka. Nieźle muszą teraz qrwić ci co płacą za żłobek bo chcieli mieć usługi na wyższym poziomie.

 • f1909

  Oceniono 9 razy -3

  Jak to darmowe ? -- Czyżby Trzaskowski dostawał na ten cel jakieś pieniądze od Marsjan ? -- Ale dobrze że ten nierób zaczyna wreszcie coś konkretnego robić za NASZE budżetowe pieniądze !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX