Darmowe żłobki w Warszawie. Ratusz zakupił prawie 2 tysiące miejsc w prywatnych placówkach

Darmowych miejsc w żłobkach w Warszawie będzie więcej. Rafał Trzaskowski poinformował, że warszawskiemu ratuszowi udało się zakupić prawie dwa tysiące miejsc w prywatnych żłobkach, z których mieszkańcy Warszawy będą mogli skorzystać za darmo.
Zobacz wideo

Rafał Trzaskowski wraz z wiceprezydentem Pawłem Rabiejem, radną Aleksandrą Gajewską oraz burmistrzami dzielnicy Wola - Krzysztofem Strzałkowskim oraz Robertem Rafałowskim - wystąpili w środę na konferencji prasowej "Warszawa dla najmłodszych". 

Darmowe miejsca w żłobkach w Warszawie. 4 tys. miejsc do 2020 roku

Prezydent Trzaskowski poinformował, że w najbliższym czasie mieszkańcy Warszawy będą mieli dostęp do ponad czterech tysięcy nowych miejsc w prywatnych żłobkach, z których będzie można skorzystać za darmo. - Jeszcze podczas kampanii mówiliśmy o tym, że w Warszawie jest absolutna potrzeba budowy całej infrastruktury edukacyjnej, aby było jak najwięcej miejsc w przedszkolach i żłobkach, i z tej obietnicy się wywiązujemy - mówił Rafał Trzaskowski.

Dodał, że pierwszy konkurs ogłoszony przez warszawski ratusz zakończył się sukcesem. Już w tym roku miastu udało się zakupić 1 852 miejsc w prywatnych żłobkach. W 2020 roku do tego przybędzie około dwóch tysięcy kolejnych darmowych miejsc.

Chcemy dokonać rewolucji i w ciągu kadencji wszystkie potrzeby żłobkowe warszawiaków i warszawianek zostaną zaspokojone

- mówił prezydent Warszawy. 

Obecnie w Warszawie jest około 8 tysięcy miejsc w publicznych żłobkach. Do końca 2020 roku ma być ich w sumie 12 tysięcy - zarówno z publicznych, jak i prywatnych mali warszawiacy i ich rodzice będą mogli skorzystać za darmo. Rafał Trzaskowski zapewnił także, że w planach jest również budowa nowych przedszkoli, żłobków i szkół - to kolejny ważny punkt, który samorząd stawia sobie za cel.

- Oprócz tego zachęcamy przedsiębiorców, aby żłobki budowali, więc równolegle tworzymy także programy zachęt kierowane do przedsiębiorców - mówił prezydent Trzaskowski. 

Zobacz wideo
Więcej o: