Metro nie kursuje. Stacja Młociny została zamknięta, na miejscu policja

Pierwsza linia metra nie kursowała od Młocin do Słodowca. Stacja Młociny została zamknięta ze względu na pozostawiony tam bagaż. O 17:30 ogłoszono koniec utrudnień i brak zagrożenia.
Zobacz wideo

Metro nie kursowało przez stacje Młociny, Wawrzyszew i Stare Bielany z powodu pozostawionego bagażu. O godzinie 17 przystanki natychmiast zostały zamknięte, a ludzie ewakuowani. Sytuację na miejscu sprawdzała policja.

Nasz czytelnik informuje, że na Młocinach bardzo szybko pojawili się informatorzy ZTM w kamizelkach i uruchomiono autobusy zastępcze.

Metro nie kursuje. Jest linia zastępcza

Zarząd transportu Miejskiego informuje, że w związku z zamknięciem stacji metra Młociny, pierwsza linia metra kursuje obecnie w pętli KABATY - SŁODOWIEC - KABATY.

Pasażerowie mogą skorzystać również z zastępczej linii autobusowej Z, która będzie kursowała na trasie METRO MŁOCINY - KASPROWICZA - SACHAROWA - MARYMONCKA - ŻEROMSKIEGO (przystanek ŻEROMSKIEGO 04)- SACHAROWA - KASPROWICZA - METRO MŁOCINY.

Aktualizacja: O 17:30 utrudnienia się zakończyły. Wszystkie stacje metra są otwarte, a pociągi kursują na całej trasie.  

Anna Bartoń, rzeczniczka Warszawskiego Metra, mówi że bagaż został zostawiony w pociągu. Zauważono go przy stacji Młociny. - Przeprowadzono standardową procedurę rozpoznania, podczas której stwierdzono, że nie ma zagrożenia - mówi rzeczniczka metra. 

Więcej o: