Dzień Dziecka 2019 w Warszawie - przegląd wydarzeń i atrakcji. Jak spędzić weekend z dzieckiem?

Dzień Dziecka 2019 zbliża się wielkimi krokami. Święto wszystkich dzieci obchodzimy 1 czerwca, a więc już w najbliższą sobotę. Jakie wydarzenia z tej okazji organizowane są w Warszawie? Wybór jest ogromny. Prezentujemy kilka z najciekawszych wydarzeń organizowanych dla dzieci.
Zobacz wideo

1 czerwca, czyli w Dzień Dziecka, każdy znajdzie coś dla siebie. W Warszawie organizowane są liczne imprezy i wydarzenia dla młodych ludzi o różnych zainteresowaniach. W ten weekend nie będą się nudzić zarówno młodzi fani sportu, sztuki, jak i mali naukowcy.

Dzień Dziecka 2019 w Warszawie. Kosmiczne atrakcje w Centrum Nauki Kopernik

Dzieci, które fascynują się kosmosem, ucieszą się na wieść, że Centrum Nauki Kopernik w Warszawie szykuje dla nich księżycową niespodziankę. W tym miejscu w dniach 30 maja - 2 czerwca na scenie przed planetarium będzie można zobaczyć instalację artystyczną pt. „Museum of the Moon”, której autorem jest Luke Jerram

„Museum of the Moon to unoszący się w powietrzu wielki siedmiometrowy Księżyc, rozświetlający nocne niebo! Jego powierzchnia odwzorowana została na podstawie szczegółowego zdjęcia NASA w przybliżonej skali 1: 500 000" - czytamy na stronie wydarzenia.

W sobotę 1 czerwca w Planetarium Niebo Kopernika odbędzie się także koncert dla dzieci: Wyprawa na Księżyc, w czasie którego będzie można usłyszeć utwory Bacha, Mozarta czy Chopina. Koncert ten organizowany jest z okazji 50-lecia lądowania na Księżycu.

Dzień Dziecka 2019 - Warszawa. Legia zaprasza na Kids Fest

Z okazji Dnia Dziecka najmłodszych fanów piłki nożnej można zabrać na Dzień Dziecka organizowany przez Legię Warszawa.

"Na stadionie przy ul. Łazienkowskiej czekać będzie moc atrakcji i bohaterowie ulubionych kreskówek – SpongeBob Kanciastoporty, Marshall i Chase z „Psiego Patrolu”, Shimer i Shine oraz Dora i Diego. Postaci zaproszą dzieci do zabawy w laserowym tunelu, balansowania w parku linowym, śmiechu w gabinecie krzywych luster, czy wyścigu cartingowego" - piszą organizatorzy. 

Dzień Dziecka na stadionie Legii Warszawa potrwa dwa dni. 1 czerwca na wydarzenie można wejść za darmo, z kolei 2 czerwca, gdy na ul. Łazienkowskiej będzie trwać Kids Fest, za bilet trzeba będzie zapłacić 10 zł.

Dzień Dziecka w Warszawie. Wydarzenia dla młodych kinomanów

Z okazji Dnia Dziecka w Warszawie organizowany jest także Festiwal Filmowy dla Dzieci i Młodzieży. Rozpoczyna się on 30 maja i potrwa aż do 9 czerwca. W czasie festiwalu "Kino w Trampkach" filmy będzie można oglądać w Kinotece PKiN oraz w Kinie Luna. Podczas Festiwalu Filmowego dla Dzieci i Młodzieży odbędą się także różnorodne warsztaty filmowe dla dzieci i młodzieży w różnym wieku.

W dniach 31 maja - 2 czerwca odbędzie się także Dzień Dziecka z Kinem Dzieci w Kinie Muranów. W tych dniach odbędą się liczne poranne oraz popołudniowe pokazy filmów dla najmłodszych miłośników kina. 

Dzień Dziecka 2019. Multisensoryczna wystawa dla najmłodszych koneserów sztuki

Dzieci i młodzież, które interesują się sztuką, mogą wybrać się z rodzicami do Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, gdzie z okazji Dnia Dziecka zostanie otwarta wystawa "Dotknij sztuki". "Do dzieł sztuki można wejść, dotknąć obrazów z miękkiej gąbki albo zwyczajnie przesunąć je w inne miejsce" - zapowiadają organizatorzy. Ta niezwykła wystawa ma być okazją do wspólnego odkrywania sztuki za pomocą niemal wszystkich zmysłów. 1 czerwca przestrzeń wystawową w Zamku Ujazdowskim wypełnią różnorodne kolory, dźwięki, faktury i zapachy.

Więcej o: