Mężczyzna wszedł do tunelu w metrze. Policja kieruje wniosek o ukaranie i tłumaczy, dlaczego to zrobił

Kilka stacji metra było w sobotę wyłączone z powodu mężczyzny, który wtargnął na torowisko i wszedł do tunelu. Stołeczna policja informuje, że skierowano już wniosek o ukaranie go do sądu i tłumaczy, dlaczego mężczyzna wszedł, tam gdzie nie powinien.
Zobacz wideo

W sobotę po południu metro jeździło w dwóch pętlach, bo aż pięć stacji metra było wyłączonych z ruchu. Wszystko przez mężczyznę, który nagle wbiegł na torowisko na stacji Wilanowska. 

Metro Wilanowska. Mężczyzna wtargnął do tunelu

W sobotę przed godziną 18 operator monitoringu zauważył, że mężczyzna wchodzi na torowisko i kieruje się w kierunku tunelu. Natychmiast udał się tam patrol Straży Metra Warszawskiego. Szybko okazało się też, że mężczyzna nie był uprawniony do przebywania w tunelu i został zatrzymany przez metrowych strażników. Później przekazano go w ręce policji. 

Podkomisarz Piotr Świstak mówi w rozmowie z Metrowarszawa.pl, że mężczyzna nie wytłumaczył policjantom, dlaczego wszedł do metra. Dodaje jednak, że stołeczna policja skierowała już wniosek o ukaranie do sądu. - Osoba ta będzie musiała odpowiedzieć za nieuprawnione wtargnięcie na torowisko metra oraz za malowanie składu metra - mówi w niedzielę rano podkom. Świstak z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji. Informuje również, że zatrzymana osoba nie była pod wpływem alkoholu. 

W związku z incydentem na stacji metro Wilanowska pięć sąsiadujących stacji było wyłączonych. Policja sprawdzała, czy mężczyzna nie zostawił czegoś w tunelu. - Działania zostały podjęte ze względów bezpieczeństwa. Niczego jednak nie znaleziono - mówi podkom. Świstak. 

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (9)
Mężczyzna wtargnął do tunelu w metrze. Policja kieruje wniosek o ukaranie i tłumaczy, dlaczego to zrobił
Zaloguj się
 • beor

  Oceniono 28 razy 24

  W tytule pracownicy gazety piszą: "policja tłumaczy dlaczego mężczyzna wszedł do tunelu".
  W tekście: "mężczyzna nie wyjaśnił dlaczego wszedł do tunelu".

  Dopuście do klawiatury pracowników "Twojego weekendu"!
  Podniosą poziom waszych niusów na niebotyczny i nieosiągalny dla was poziom 4 klasy podstawówki.

 • siwywaldi

  Oceniono 24 razy 18

  Cytat: "mężczyzna nie był uprawniony do przebywania w tunelu i został zatrzymany przez metrowych strażników" :-)
  A ja powiem tak: NIC mnie tak nie ubawiło jak ci pilnujący metra "metrowi strażnicy", którzy zatrzymali sprawcę i przekazali go w ręce policji...
  A prywatnie dodam, że "red." olasup vel "as", widać ZNOWU jest w szczytowej intelektualnej formie... :-))

 • 22mz

  Oceniono 20 razy 16

  W tytule: "policja... tłumaczy dlaczego to zrobil". W tekscie: "Podkomisarz... mowi, że mężczyzna nie wytłumaczył policjantom dlaczego wszedł do metra". I tyle wynika z tego artykułu. Jedni pisza takie durnoty, drudzy to czytaja. Jakie dziennikarstwo i odbiorcy takie wyniki wyborów.

 • pi_sz

  Oceniono 17 razy 11

  Poziom tej metrogazetki oraz clickbaity jest coraz bardziej żenujący, zaczynam się brzydzić siebie, że was dalej czytam :(

 • remislanc

  Oceniono 7 razy 7

  " został zatrzymany przez metrowych strażników"
  "Policja kieruje wniosek o ukaranie i tłumaczy, dlaczego to zrobił"
  "Podkomisarz Piotr Świstak mówi, że mężczyzna nie wytłumaczył policjantom, dlaczego wszedł do metra"

  Redahtorki-debilki dały głos...

 • wichura

  Oceniono 2 razy 2

  @beor
  @22mz
  "Osoba ta będzie musiała odpowiedzieć za nieuprawnione wtargnięcie na torowisko metra oraz za malowanie składu metra"... Hmmm... Faktycznie, policja nie tłumaczy, po co gość wszedł do tunelu :) Ale moja 7-letnia córka potrafiła by rozwiązać tę zagadkę :)

 • koment7

  Oceniono 1 raz 1

  Powinien zapłacić z 50 tysięcy kary, za spowodowanie utrudnień w ruchu to na przyszłość odechciałoby mu się malować jakieś bohomazy. Przez takiego debila nie można normalnie metrem przejechać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX