Mężczyzna na elektrycznej hulajnodze potrącony przez lawetę na przejściu. Wjechał na czerwonym

W okolicy stadionu Legii doszło do wypadku. Mężczyzna na hulajnodze został potrącony przez holownik. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że osoba na jednośladzie wjechała na przejście na czerwonym świetle.
Zobacz wideo

W sobotę około godziny 14 doszło do wypadku na Wisłostradzie w Warszawie. Na jej skrzyżowaniu z ul. Łazienkowską samochód potrącił pieszego na przejściu dla pieszych. 

Mokotów. Mężczyzna na hulajnodze potrącony przez lawetę

Jak informuje Komenda Stołeczna Policji w rozmowie z Tvnwarszawa.pl, 30-letni mężczyzna, który jechał na elektrycznej hulajnodze, został potrącony na przejściu dla pieszych przez lawetę marki Renault. 30-latek trafił do szpitala z obrażeniami. Wiadomo również, że kierowca holownika był trzeźwy. 

Policja nadal prowadzi postępowanie, które będzie ustalać okoliczności wypadku. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że jednoślad wjechał na przejście na czerwonym świetle - mówi Piotr Świstak z sekcji prasowej KSP.

Przypominamy, że w świetle prawa osoby podróżujące na hulajnogach elektrycznych wciąż traktowane są jak piesi. Oznacza to, że mogą poruszać się tylko po chodnikach. Mogą również przekraczać przejścia dla pieszych nie schodząc z pojazdów. Nic nie usprawiedliwia jednak wjeżdżania na nie na czerwonym świetle.

Więcej o: