Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Straż miejska pomoże dotrzeć do lokali wyborczych

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019 już w najbliższą niedzielę 26 maja. Mieszkańcy Warszawy, którzy mają problem z dotarciem do lokali wyborczych, mogą liczyć na pomoc stołecznej straży miejskiej. Straż miejska dowiezie ich na wybory do europarlamentu.
Zobacz wideo

26 maja w niedzielę Polacy wybiorą swoich reprezentantów do Parlamentu Europejskiego. Lokale wyborcze w całej Polsce będą otwarte od godziny 6.00 do 21.00. Tam wybierzemy 52 osoby, które niedługo pojadą do Brukseli, aby decydować o losach krajów członkowskich. 

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Straż miejska dowiezie na wybory

Straż Miejska m. st. Warszawy informuje, że osoby, które chcą w niedzielę zagłosować w wyborach do Parlamentu Europejskiego 2019, mogą zgłosić się do straży miejskiej. Chodzi np. o osoby starsze, które mają problemy z poruszaniem się, ale nie kwalifikują się na specjalistyczny transport. Osoby takie mogą zgłosić się do strażników, którzy w dniu wyborów dowiozą ich do lokali wyborczych. Do dyspozycji osób starszych będą wyznaczone patrole straży miejskiej.

W piątek uruchomiono specjalny numer telefonu - 22 598 69 29. Wyborcy mogą dzwonić tam w godzinach 7.00-19.00. Czas dowozu będzie uzależniony od liczby osób oczekujących. 

***

Jedynka to nie koniec" - pod takim hasłem Gazeta.pl i MamPrawoWiedziec.pl zachęcają wspólnie do dokładnego zapoznania się z życiorysami i planami kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Chcemy pokazać, że głosowanie na "jedynkę" nie jest koniecznością, a możliwością, a każdy kandydat jest wart tego, by przyjrzeć mu się bliżej.

Zobacz wideo
Więcej o: