Na ulicach Warszawy staną butelkomaty. Wrzucisz zużytą butelkę, dostaniesz zniżki na kino

W Warszawie pojawią się wkrótce butelkomaty. Wrzucone do maszyn butelki będzie można wymieniać na różnego rodzaju zniżki czy bilety do kina. To inicjatywa, która ma wspierać ochronę środowiska i zachęcać mieszkańców do recyklingowania odpadów.
Zobacz wideo

Na ulicach Warszawy pojawią się wkrótce butelkomaty - informuje Onet.pl. To kolejny etap akcji "Świat bez odpadów", którą współorganizują urząd miasta, Fundacja Nasza Ziemia i firma Coca-Cola. Butelkomaty mają przyczynić się do lepszego dbania o środowisko i zachęcać do recyklingowania odpadów. 

Warszawa. Na ulicach pojawią się butelkomaty

Do butelkomatów rozstawionych na ulicach Warszawy będzie można wrzucać plastikowe i szklane butelki, a także aluminiowe puszki. Mieszkańcy będą nagradzani za korzystanie z maszyn. Jak podaje Business Insider, butelkomaty będą zintegrowane z aplikacją na telefon przyznającą tzw. ECO-punkty, te z kolei będzie można wymieniać na różnego rodzaju zniżki na bilety do kina, kawę lub zakupy.

Na początek na ulicach Warszawy pojawi się dziesięć butelkomatów. Docelowo mają stanąć w miejscach, które cieszą się popularnością i są najczęściej odwiedzane przez mieszkańców i turystów.

Warszawa będzie drugim miastem w Polsce, którego mieszkańcy mogą korzystać z maszyn przyjmujących butelki. W kwietniu tego roku butelkomat stanął w urzędzie miasta w Krakowie - za każdą wrzuconą butelkę wypłaca mieszkańcom po 10 lub 20 groszy.

Więcej o: