Na ulicach Warszawy staną butelkomaty. Wrzucisz zużytą butelkę, dostaniesz zniżki na kino

W Warszawie pojawią się wkrótce butelkomaty. Wrzucone do maszyn butelki będzie można wymieniać na różnego rodzaju zniżki czy bilety do kina. To inicjatywa, która ma wspierać ochronę środowiska i zachęcać mieszkańców do recyklingowania odpadów.
Zobacz wideo

Na ulicach Warszawy pojawią się wkrótce butelkomaty - informuje Onet.pl. To kolejny etap akcji "Świat bez odpadów", którą współorganizują urząd miasta, Fundacja Nasza Ziemia i firma Coca-Cola. Butelkomaty mają przyczynić się do lepszego dbania o środowisko i zachęcać do recyklingowania odpadów. 

Warszawa. Na ulicach pojawią się butelkomaty

Do butelkomatów rozstawionych na ulicach Warszawy będzie można wrzucać plastikowe i szklane butelki, a także aluminiowe puszki. Mieszkańcy będą nagradzani za korzystanie z maszyn. Jak podaje Business Insider, butelkomaty będą zintegrowane z aplikacją na telefon przyznającą tzw. ECO-punkty, te z kolei będzie można wymieniać na różnego rodzaju zniżki na bilety do kina, kawę lub zakupy.

Na początek na ulicach Warszawy pojawi się dziesięć butelkomatów. Docelowo mają stanąć w miejscach, które cieszą się popularnością i są najczęściej odwiedzane przez mieszkańców i turystów.

Warszawa będzie drugim miastem w Polsce, którego mieszkańcy mogą korzystać z maszyn przyjmujących butelki. W kwietniu tego roku butelkomat stanął w urzędzie miasta w Krakowieza każdą wrzuconą butelkę wypłaca mieszkańcom po 10 lub 20 groszy.

Więcej o:
Komentarze (65)
Na ulicach Warszawy staną butelkomaty. Wrzucisz zużytą butelkę, dostaniesz zniżki na kino
Zaloguj się
 • profes79

  Oceniono 38 razy 38

  Może najpierw uregulować zwrot opakowań szklanych w sklepach? A nie "na wymianę lub z paragonem"?

 • gangut

  Oceniono 35 razy 31

  Jakby automat wypłacał choćby po te 10 czy 20 gr za butelkę (jak w Krakowie) to miałoby to więcej sensu. A tak nikt nie będzie latał z torbami butelek po to żeby dostać 10% zniżki na kawę po 10 zł sieciówce.

 • antygronkowiec

  Oceniono 40 razy 26

  Dlaczego nie konkretna kasa? Po co mi jakieś zniżki jak do kina nie chodzę? Znowu jakaś kombinacja...

 • el.pistolero

  Oceniono 23 razy 23

  Nich wydają bileciki, ale nie ze zniżką do kina tylko upewniające do omijania kolejek, do lekarza specjalisty, a zacznie się taki kocioł ze zbieraniem butelek, że głowa mała 😃

 • el.pistolero

  Oceniono 16 razy 16

  @profes79
  Moim zdaniem, wszelkie opakowania szklane powinny być skupowane na wagę, jako "złom" na stłuczkę. Wrzucasz do automatu, waży, kruszy, huta przetapia.

 • ligand17

  Oceniono 13 razy 13

  Nie chodzę do kina, nie piję kawy - co mi po tych zniżkach? Dlaczego nie można po prostu odbierać pieniędzy za butelkę (np. po kodzie kreskowym z etykiety, jak jest w Niemczech)? No i można byłoby przywrócić skupy butelek/makulatury, mniej surowców by się marnowało.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX