Policjanci z Gocławia zatrzymali 38-latka. Strzelał z kuszy w pobliżu przedszkola

Policjanci z Gocławia zatrzymali 38-latka podejrzanego o strzelanie z kuszy w kierunku przedszkolnego podwórka. O sprawie poinformowała policję dyrektorka placówki. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.
Zobacz wideo

Warszawscy funkcjonariusze zostali wezwani do jednego z przedszkoli na Gocławiu. Dyrektorka placówki poinformowała w wezwaniu, że na placu zabaw przed przedszkolem zostały znalezione bełty, prawdopodobnie od kuszy. Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci przyjechali na miejsce i przeprowadzili rozmowę z dyrektorką szkoły oraz z jedną z mam, która już wcześniej znalazła w pobliżu placu zabaw podejrzane przedmioty. Niedługo później mundurowym udało się ustalić, że strzały były oddawane z okien i balkonu jednego z mieszkań znajdujących się w pobliżu.

Gocław. Policja zatrzymała 38-latka, który strzelał z kuszy

Gdy policjanci zjawili się pod wytypowanym mieszkaniem, domniemanego sprawcy strzałów nie było w środku. Mundurowi poczekali na jego powrót i wkrótce 38-letni Jacek P. został zatrzymany. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli kuszę, cięciwy i bełty.

Twierdził, że nie miał pojęcia o tym, że na taką broń należy posiadać pozwolenia. Mówił, że kupił ją na portalu za granicą. Jednocześnie próbował zaprzeczać, by to on z niej strzelał

- informuje policja. 

Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Teraz odpowie za narażenie innych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Dodatkowo - w związku z tym, że nie miał pozwolenia na broń - został mu też przedstawiony zarzut związany z wykroczeniem z ustawy o broni i amunicji. 

Więcej o:
Komentarze (24)
Gocław. Policjanci zatrzymali 38-latka. Strzelał z kuszy w pobliżu przedszkola
Zaloguj się
 • czarnyminio

  Oceniono 44 razy 28

  Jeżeli dorosły facet posługuje się tak groźną bronią w opisany w artykule sposób to powinno się go prześwietlić na wylot,sprawdzić komputer, rozpoznać jego środowisko no i poddać delikwenta obserwacji psychiatrycznej.

 • prince76

  Oceniono 32 razy 12

  Dobra kusza to potężna broń , bełt bez problemu przebije człowieka na wylot. Powinni głupi chu ... pierdzieć w pasiak do późnej starości.

 • cracken001

  Oceniono 15 razy 7

  Taaaa...TEGO typa aresztowali,zas w stosunku do, radnego z PiSu,ktory polechtal kulsona nozem,zastanawiaja sie,czy zastosowac areszt tymczasowy...bo to taki milusi chlop jest

 • hellk

  Oceniono 6 razy 6

  E, pare lat temu siedzialem z dzieciakiem na placyku zabaw za bemowskim ratuszem katem oka rejestrujac rozkladajacy sie obok jarmark. W pewnym momencie na srodku placyku (dzieciakow moze kilka, but still) - toc! Wbija sie strzala z luku. No wiec jakies bractwo rycerskie czy cus rozstawialo tor luczniczy i element zaslaniajacy teren za celem zawiodl. Czasem ludzka glupota jest tak ekstremalna, ze zycie wydaje sie snem.

 • hunkyyankee

  Oceniono 6 razy 4

  Czyżby chciał zaoszczędzić podatnikom straty kasy na pińcetplusach? Nie zbyt ładnie.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 6 razy 4

  Przejechanie ruchliwego skrzyżowania na czerwonym to też narażenie innych na bezpośrednie ryzyko utraty życia.

  Ziobro do paki! Kaczyński też, za podżeganie do przestępstwa (bo to Kaczyński kazał tsk gnać Ziobrze).

 • gelbigel

  Oceniono 2 razy 2

  kusze sa dla frajerów, prawdziwy mężczyzna korzysta tylko z łuku

 • naczelny.rabin.gw

  Oceniono 2 razy 2

  Jeszcze niech tylko policja weźmie się za tego oszczepnika z Błoni Kamionkowskich.

 • karl.franc

  Oceniono 1 raz 1

  polska to zacofany ciemnogrod
  w cywilizowanym usa to by strzelal z nowoczesnego pistoletu a nie ze sredniowiecznej kuszy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX