Marsz "Polska w Europie" przejdzie ulicami Warszawy. Zamknięta Marszałkowska, duże zmiany w komunikacji

Marsz "Polska w Europie" przejdzie ulicą Marszałkowską w Warszawie w sobotę 18 maja. W organizowanym przez Koalicję Europejską wydarzeniu weźmie udział m.in. Donald Tusk. Mieszkańcy muszą się spodziewać utrudnień w ruchu.

W sobotę 18 maja ulicami Warszawy przejdzie marsz Koalicji Europejskiej "Polska w Europie". Organizatorzy zapowiadają, że będzie na nim 50 tys. ludzi. Już pod koniec kwietnia szef PO Grzegorz Schetyna zapraszał na niego wszystkich, którzy chcą "wolnej, europejskiej Polski".

Organizatorzy deklarują, że na marsz "Polska w Europie" przyjdzie aż 50 tysięcy osób. Obecni mają być wszyscy liderzy porozumienia: Grzegorz Schetyna (PO), Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL), Włodzimierz Czarzasty (SLD), Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna) oraz Małgorzata Tracz i Marek Kossakowski z Zielonych. Poza politykami opozycji swój udział w marszu zapowiedzieli znani aktorzy i inne osoby publiczne. W tym tygodniu potwierdzono również, że dołączy do nich Donald Tusk

Marsz "Polska w Europie" w sobotę 18 maja w Warszawie

Marsz, podobnie jak w poprzednich latach, ma przejść ulicą Marszałkowską z placu Bankowego na plac Konstytucji. Uczestnicy marszu ruszą o godzinie 12 w najbliższą sobotę (18 maja). Utrudnienia i niewielkie zmiany pojawią się już nawet kilka dni wcześniej. 

Marsz "Polska w Europie". Wyłączone ulice

Warszawski ratusz informuje, że od piątku, 17 maja, od godz. 6.00 na pl. Konstytucji zostanie zamknięty pas do skrętu w lewo (dla jadących od strony centrum) oraz jeden z pasów do skrętu w lewo (dla jadących z ul. Waryńskiego w kierunku centrum). W tym samym terminie zamknięty zostanie również fragment ul. Elektoralnej, pomiędzy ul. Marszałkowską a Przechodnią.

W sobotę od godz. 11.30, pół godziny przed rozpoczęciem marszu zamknięta zostanie jezdnia ul. Marszałkowskiej od al. „Solidarności”. Nie będzie można także pojechać z pl. Zbawiciela w ul. Marszałkowską, a ul. Waryńskiego będzie zamknięta od ul. Nowowiejskiej. Na czas przemarszu zostanie również wstrzymany przejazd w ciągu ulic poprzecznych.  

Marsz "Polska w Europie". Zamknięte parkingi

Zmiany w związku z marszem "Polska w Europie" będą dotyczyły również parkingów w okolicy placu Konstytucji i placu Bankowego.

Od środy (15 maja) od godz. 22.00 do niedzieli (19 maja) do godz. 22.00 nie będzie można parkować na pl. Konstytucji, od czwartku (16 maja) od godz. 22.00 do niedzieli (19 maja) do godz. 22.00 nie zaparkujemy również na pl. Bankowym, a od piątku (17 maja), od godz. 6.00 do soboty (18 maja), do godz. 24.00 nie będzie można parkować na wyznaczonych miejscach po zachodniej stronie ul. Marszałkowskiej za pl. Bankowym, i dalej za ul. Królewską, a także od ul. Żurawiej do ul. Wspólnej i przed ul. Wilczą.

Marsz "Polska w Europie". Zmiany w komunikacji

W dniu marszu, czyli w sobotę od ok. godz. 11.00 do 18.00, tramwaje linii  4, 15, 36, 18 i 35 będą kursowały objazdem ulicami: Nowowiejska – T. Chałubińskiego – al. Jana Pawła II. W czasie przejścia uczestników marszu przez rondo Dmowskiego i wstrzymania ruchu tramwajów w ciągu Al. Jerozolimskich składy linii 7 i 25 pojadą ul. Towarową i al. „Solidarności” i dalej mostem Śląsko-Dąbrowskim. Tramwaje linii 9 i 24 po stronie śródmiejskiej dojadą do pl. S. Starynkiewicza, a po stronie praskiej pojadą ulicami al. Zieleniecka – Targowa – Ratuszowa do pętli Ratuszowa-ZOO. Tramwaje linii 22 na lewym brzegu będą dojeżdżały na pl. G. Narutowicza, a po stronie prawej do pętli Gocławek.

Swoje trasy zmienią także autobusy linii: 102, 105, 107, 111, , 117, 118, 127, 128, 131, 151, 158, 159, 171, 175, 178, 222, 227, 501, 502, 504, 507, 514, 517, 519, 520, 521, 522, 525, które będą kierowane na najbliższe przejezdne ulice.

Więcej o:
Komentarze (142)
Marsz "Polska w Europie" przejdzie ulicami Warszawy. Zamknięta Marszałkowska
Zaloguj się
 • ziggybam

  Oceniono 52 razy 14

  Uch, ale pisie mordy mają zagwosktę - ci organizują marsz, to może my też powinniśmy zorganizować - w obronie naszych wiernych sługusów - księzy pedofili, przekrętasów i chciwców.

 • pronti75

  Oceniono 18 razy 12

  Trolnia pisiej bolszewii ma czerwony alert. W Warszawie będzie Tusk- bój się pisia zarazo...

 • lasalu

  Oceniono 12 razy 6

  Na zachodzie kraju jest słonecznie, już jakieś 15 stopni, a będzie tylko cieplej. Więc spodziewajcie się wspaniałej majówki kaczyńskie trole. :)

 • pepe_papa

  Oceniono 15 razy 5

  Brawo Europa! Brawo Donek! Brawo zdrowo myślący rodacy!

 • myczyoni

  Oceniono 13 razy 5

  Przywrócić demokratyczną , praworządną i swiecką RP !

  Miesięcznice wam nie przeszkadzały?
  Święta kościelne i zamknięte ulice nie przeszkadzały?

 • janviertrois

  Oceniono 23 razy 5

  Europa Europą ale żeby ratować Polskę to należy powoli uświadamiać rodaków, że z religią daleko nie zajadą. W pierwszej kolejności należy wprowadzić taki system nauczania w szkołach, który w 1000% będzie wolny od religijnych prawd objawionych i to każdej religii, nie tylko tej którą ostatnio obrazuje wiadomy film. To Średniowiecze, zacofanie i beznadzieja.

 • wujekdolf

  Oceniono 14 razy 4

  no to pisiory mają kilo w porach :) myślę że taki był plan tej rozgrywki :
  1 Leszek Jażdżewski i jego występ "o świniach"
  2 Tusk
  3 Kaczyński już kipi i opowiada że ręka podniesiona na kościół...
  4 film Sekielskiego
  5 Tusk
  kaczyński znowu coś głupiego powie bo Tuska to on nie zniesie :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX