Pogrzeb Kuby zamordowanego w Wawrze odbędzie się w czwartek. Rodzina prosi o nieprzynoszenie krzyży

Pogrzeb Kuby zamordowanego w piątek w szkole podstawowej w Wawrze odbędzie się w czwartek. Rodzina nastolatka zdecydowała się na pogrzeb w obrządku muzułmańskim i prosi o uszanowanie ich religii - nieprzynoszenie krzyży i zniczy.
Zobacz wideo

W szkole podstawowej w Wawrze doszło do tragedii, w której zginął 16-letni Jakub. 15-letni kolega zaatakował go nożem. Chłopak zmarł na miejscu. Policja prowadzi w tej sprawie intensywne śledztwo, które ma ustalić motyw ataku. Nieoficjalnie mówi się, że mogło chodzić o dług. 

Pogrzeb zamordowanego w szkole Kuby 

Jak informuje se.pl, pogrzeb 16-letniego Kuby odbędzie się w czwartek o godzinie 14 na niewielkim cmentarzu przy ul. Tatarskiej 8 na warszawskiej Woli. Zgodnie z wolą rodziców ich tragicznie zmarły syn zostanie pochowany na Muzułmańskim Cmentarzu Tatarskim zgodnie z obrządkiem muzułmańskim. Pochodząca z Bliskiego Wschodu rodzina zamordowanego Kuby apeluje do wszystkich, aby uszanować ich wiarę i tradycję - nie przynosić na pogrzeb zniczy i katolickich krzyży. Ceremonia pogrzebowa zacznie się o godzinie 14 od modlitwy za duszę 16-latka, a później jego ciało zostanie przeniesione do grobu. 

Emil B. będzie sądzony jak dorosły?

Policja nie ma wątpliwości, że Jakub zginął z ręki o rok młodszego Emila B. Chłopak od razu został zatrzymany przez policję. Obecnie 15-latek przebywa w schronisku dla nieletnich, gdzie znalazł się na wniosek prokuratury.

Prokuratura chce również, żeby 15-latek był sądzony jak osoba dorosła. Na razie sąd nie przychylił się do tego wniosku - zlecił badania poczytalności oraz poziomu rozwoju nastolatka. Dopiero po poznaniu opinii biegłych, będzie można podjąć decyzję. W tym tygodniu dowiadujemy się również, że pełnomocnik Emila B. złożył zażalenie od tej decyzji, który sąd w najbliższych dniach będzie musiał rozpatrzyć. Jeśli Emil B. będzie sądzony jak dorosły, grozi mu do 25 lat więzienia.

Zobacz wideo

Podczas postępowania dotyczącego Emila B., okazało się, że nastolatek pomimo młodego wieku już dwukrotnie stawał przed obliczem sądu. Pierwszy raz w wieku 13 lat był sądzony za naruszanie nietykalności cielesnej innej osoby. Za drugim razem odpowiedział za picie alkoholu i awanturowanie się. Za każdym razem sędzia decydował o niekaraniu go - raz upomniał chłopca, a raz - stwierdził demoralizację, ale umorzył postępowanie. Chłopak nie był nawet objęty kuratelą. 

Więcej o:
Komentarze (52)
Pogrzeb Kuby zamordowanego w Wawrze odbędzie się w czwartek. Rodzina prosi o nieprzynoszenie krzyży
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 64 razy 56

  Na kuratorów nie ma pieniędzy - na ogłupianie narodu przez radio i tv są ...

 • cucurucu

  Oceniono 17 razy 15

  Odmozdzona mlodziez a wlasciwie dorastajace dzieci, ktore wzoruja sie na doroslych w realu i wirtualnie, to drugie chyba bardziej.

 • coswampowiemlubnapiszeraczej

  Oceniono 14 razy 14

  A co z odpowiedzialnoscia sedziow, ktorzy nawet nie dali chlopakowi kuratora?

 • my_kroolik

  Oceniono 14 razy 10

  Według PISu jedynym uzasadnieniem rozwalenia gimnazjów było to, że zdarzają się w nich patologie. Teraz więc przeszły do podstawówek. Rozumiem, że dla suwerena tak jest lepiej.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 18 razy 8

  No to wygląda na napaść na tle narodowościowym, a nie zwykłe zabójstwo.

  Takie zabójstwo jest efektem nagonki na wszelkie inności i obcości na których od czterech lat żerują te sqrwysyny z PiS.

  Niech Błaszczak przeprosi za swoje tyrady odnośnie imigrantów, bo to on, Kaczyński i Kempa mają tą krew na rękach.

 • wojtem

  Oceniono 7 razy 3

  W USA maja specjalne osrodki dla takich agresywnych gowniarzy. Cos podobnego do kompanii karnych w wojsku, polaczonych z intensywna nauka. To dziala!

 • topoco

  Oceniono 4 razy 2

  Co z jego rodziną? Czy nie było odważnego by odebrać prawowitym opiekunom. Albo zbrakło sił i środków by tych opiekunów wesprzeć? Ale też realnie zagrozić odebraniem dziecka w razie niewydolności wychowawczej? Nie my wolimy podnieść kary. Teraz dożywocie dla gó...arza, nauczycieli i w ogóle do pierdla ze wszystkimi. Prawda Zbyniu?

 • e2rdy

  0

  Phi. Teraz rozumiemy więcej skąd takie zajścia w polskich szkołach.

 • czytelnik60

  0

  A kamienie można przynieść na grób...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX