Rafał Trzaskowski obejmuje patronatem Paradę Równości. Gronkiewicz-Waltz dwanaście razy odmawiała

Rafał Trzaskowski jako pierwszy prezydent Warszawy w historii objął patronatem tegoroczną Paradę Równości. Jego poprzedniczka, Hanna Gronkiewicz-Waltz, w poprzednich latach nie chciała zdecydować się na podobny ruch.
Zobacz wideo

Tegoroczna Parada Równości przejdzie ulicami Warszawy 8 czerwca. O objęciu jej patronatem przez Rafała Trzaskowskiego poinformowali organizatorzy, m.in. Julia Maciocha, prezeska fundacji Wolontariat Równości.

"Bardzo się cieszymy, że możemy oficjalnie ogłosić tę informację. Parada Równości 2019 została objęta patronatem Prezydenta m. st. Warszawy. Dziękujemy, Rafał Trzaskowski!" - czytamy na Facebooku fundacji Parada Równości.

Parada Równości 2019 z patronatem Trzaskowskiego

Rafał Trzaskowski w rozmowie z warszawską "Gazetą Wyborczą" przyznał, że oprócz objęcia parady patronatem, pojawi się też na niej osobiście. Tym razem powie do zgromadzonych kilka słów, a następnie - jak w poprzednich latach, gdy był jeszcze posłem - przejdzie z uczestnikami marszu ulicami Warszawy.

W ubiegłych latach poprzednia prezydent warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz, również była zapraszana do objęcia patronatem parady. Dwanaście razy odmówiła, argumentując, że z zasady nie bierze udziału w manifestacjach. Rafał Trzaskowski już w trakcie kampanii wyborczej zapowiadał, że ma w kwestii parady Równości "inne zdanie, niż Hanna Gronkiewicz-Waltz".

Przypomnijmy, że w lutym tego roku prezydent Warszawy podpisał tzw. Warszawską Deklarację LGBT+. Dzięki niej warszawscy uczniowie będą mieli dostęp m.in. do dodatkowych zajęć z edukacji antydyskryminacyjnej. Powstanie również miejski system interwencji kryzysowej.

Więcej o:
Komentarze (168)
Parada Równości 2019 z patronatem Rafała Trzaskowskiego. Gronkiewicz-Waltz dwanaście razy odmawiała
Zaloguj się
 • rave8

  Oceniono 99 razy 15

  * Obwodnica śródmieścia? Awykonalna, temat odłożony do szafy.
  * Rozwój metra? Bez sensu, wszak mamy tramwaje.
  * Trasa Olszynki Grochowskiej wraz z szybką trasą rowerową? Nie da się.
  * Budowa na terenie Warszawy wiaduktów i tuneli na wszystkich przejazdach i przejściach kolejowych, tak aby kolej nie była barierą dla miasta? Nie ma potrzeby.
  * Parada gejów i lesbijek? Priorytet i najważniejszy aspekt w rozwoju miasta.

  Po dwóch latach lemingi będziecie mieli go tak dosyć jak macie dosyć Kaczora. To jest jakaś błazenada a nie zarządzanie miastem. Ten facet powinien mieć pseudonim "Nie da się".

 • piesiec

  Oceniono 94 razy 14

  Brawo!! Panie Prezydencie, coraz bardziej podobają mi się pańskie decyzje :)

 • john_yossarian

  Oceniono 36 razy 8

  A kiedy obejmie patronatem remonty ogrzewania w kamienicach z piecami węglowymi?

 • piotrm74

  Oceniono 42 razy 8

  Rafał Trzaskowski zapowiadał wspieranie finansowe warszawskich uczniów kwotą 100 zł miesięcznie z przeznaczeniem na zajęcia dodatkowe. Zaczynamy od parady?

 • uzdek98

  Oceniono 32 razy 6

  a może by nasz taśma czaskoski objął rowniez patronatem komunikację miejska albo dziury na ulicach..

 • ganro

  Oceniono 49 razy 5

  Przynajmniej raz HGW można pochwalić.

 • bolek_i_jego_ozorek

  Oceniono 27 razy 5

  Rafalala wypuść Rabieja z szafy. To jest mobbing tak trzymać pracownika w zamknięciu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX