Emil B. zadźgał kolegę w szkole. Miał problemy z prawem, ale nie miał nawet kuratora

W szkole podstawowej w warszawskim Wawrze 16-letni Jakub został zadźgany przez rok młodszego ucznia. Sprawca, Emil B., już wcześniej miał problemy z prawem - w wieku 13 i 14 lat stanął przed sądem, aby odpowiedzieć za naruszenie nietykalności cielesnej oraz za picie alkoholu i awanturowanie się.
Zobacz wideo

W piątek w szkole numer 195 w warszawskim Wawrze przy ul. Króla Maciusia I między dwoma uczniami doszło do bójki, podczas której 15-letni Emil B. dźgnął nożem o rok starszego kolegę Kubę. Zaatakowany nastolatek nie przeżył. 

Wawer. Emil B. już wcześniej miał problemy z prawem

Jak podaje Tvnwarszawa.pl, 15-letni Emil B. był już znany w warszawskim sądzie, ponieważ stawał przed nim dwukrotnie. Za pierwszym razem w 2017 roku, gdy miał 13 lat, został oskarżony o naruszenie nietykalności cielesnej innej osoby. Rok później ponownie miał sprawę w sądzie, tym razem chodziło o awanturowanie się pod wpływem alkoholu. Za pierwszym razem sąd udzielił Emilowi B. upomnienia, za drugim razem stwierdził demoralizację, ale postępowanie umorzono. Jak informuje sędzia Marcin Kołakowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego Warszawa-Praga, 15-latek nie był pod nadzorem kuratora. 

Obecnie 15-letni Emil B. przebywa w schronisku dla nieletnich, a o pobyt tam wnioskował prokurator. Prokuratura chce również, żeby 15-latek był sądzony jak osoba dorosła. Na razie sąd nie przychylił się do tego wniosku - zlecił badania poczytalności oraz poziomu rozwoju nastolatka. Dopiero po poznaniu opinii biegłych, będzie można podjąć decyzję. Jeśli Emil B. będzie sądzony jak dorosły, grozi mu do 25 lat więzienia. 

W poniedziałek rzecznik Komendy Stołecznej Policji poinformował, że w powołano specjalną grupę specjalistów, którzy zajmą się rozwiązaniem sprawy. Celem grupy będzie m.in. zebranie kompletnej dokumentacji. Stołeczna policja informuje też, że śledczy nie mają wątpliwości co do przebiegu zdarzeń, niejasny jest jeszcze tylko motyw. Nieoficjalnie mówi się, że powodem mogła być kłótnia o pieniądze. Spekuluje się, że 15-latek mógł być winny 1,5 tys. złotych za narkotyki lub dopalacze. Śledczy raczej wykluczają, że powodem ataku mogła być kwestia narodowościowa - ojciec zamordowanego Jakuba pochodzi z Bliskiego Wschodu. 

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (79)
Emil B. zadźgał kolegę w szkole. Miał problemy z prawem, ale nie miał nawet kuratora
Zaloguj się
 • zdziwiony6

  Oceniono 65 razy 55

  Chłpak miał dwie sprawy sądowe, w wieku 14 lat awanturował się po alkoholu a później nie miał nawet kuratora. Ręce opadają. A gdyby chodził po ulicach z białą różą?

 • falbor

  Oceniono 69 razy 55

  I tym powinien zajmować się szef MSWiA, a nie lataniem z p.Jarkiem na rybki policyjnym Black Hawkiem!

 • spyderman2

  Oceniono 67 razy 45

  pisowska milicja zajęta była ściganiem staruszek z napisem konstytucja lub jakiejś kobiety co wywiesiła reprodukcję bozi z tęczą. na gangusów nie starczyło czasu a poza tym jest przyzwolenie kaczora aby bandyterka miała się dobrze bo afery z nimi odwracają uwagę społeczeństwa od pisowskich złodziei

 • 1asz

  Oceniono 61 razy 43

  Ma dzieciak szczęście bo gdyby rozwieszał plakaty z tęczową dziewicą to już dawno by siedział...

 • arius9

  Oceniono 52 razy 38

  Policja nie ma czasu zajmować się pierdołami gdy w państwie na każdym kroku obraża się uczucia religijne.

 • wyb0rc4

  Oceniono 30 razy 30

  W klasie mojego syna też jest takie ziółko. Goowniarz jest agresywny w stosunku do wszystkich: uczniów, nauczycieli, rodziców. Nauczyciele sobie z nim nie radzą, policja również. Najgorsze jest jednak to, że Patryk Gralak przepychany jest z klasy do klasy, tylko po to aby nie zabawił w szkole dłużej (choć powinien powtarzać już kilka razy)... Niestety MUSI dojść do tragedii, aby sąd z nim zrobił porządek.

 • my_kroolik

  Oceniono 51 razy 29

  Ale jak to, przecież według PISu, patologie były tylko w gimnazjach. Tym uzasadniali ich zniszczenie. Nie ma gimnazjów, ale patologie zostały? Niemożliwe!

 • baby1

  Oceniono 25 razy 19

  Nie wiem co robi policja i prokuratura, ale w tym momencie już powinni mieć pod kluczem "pracodawców" piętnastolatka. Są oni współwinni zabójstwa.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 21 razy 17

  Normalka.
  Zamiatanie pod dywan do ostateczności.
  Skończyło się tragicznie.
  Może ktoś nakręci film o sytuacji w szkołach, o różnych brzydkich rzeczach, które tam się dzieją?
  Myślicie, że nie ma o czym.
  Że nie wyszłoby to wszystkim na dobre.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX