Żona Rafała Trzaskowskiego nie pracuje już w ratuszu. Wzięła urlop

Małgorzata Trzaskowska, żona prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, od ponad 20 lat była urzędniczką w stołecznym ratuszu. Po tym, jak jej mąż wygrał wybory stanowisko pani Małgorzaty budziło kontrowersje.
Zobacz wideo

Małgorzata Trzaskowska, żona Rafała Trzaskowskiego, od 2007 roku pracowała w warszawskim urzędzie miasta. Małżonka obecnego prezydenta Warszawy zajmowała tam stanowisko głównego specjalisty w Biurze Rozwoju Gospodarczego, a do jej obowiązków należało m.in. koordynacja przygotowań miasta do udziału w międzynarodowych targach inwestycyjnych czy współpraca z warszawskimi start-upami.

Małgorzata Trzaskowska już nie pracuje w ratuszu

Jeszcze przed wyborami samorządowymi, mówiło się o tym, że praca Małgorzaty Trzaskowskiej może być problemem, jeśli jej mąż zostanie prezydentem Warszawy. Czytaj więcej>>> - Nie będzie mogła tam pracować. Nie zamierzam wprowadzać standardów PiS i być przełożonym i pracodawcą własnej żony - mówił na początku swojej kampanii Rafał Trzaskowski, wtedy jeszcze kandydat na prezydenta, o stanowisku swojej żony w warszawskim ratuszu. 

Z czasem jego wypowiedzi na ten temat stały się mniej stanowcze. Kilka miesięcy później tłumaczył, że nie chce zwolnić własnej żony i to ona musi podjąć decyzję. Podkreślał też, że jego małżonka zaczęła pracę w ratuszu ponad 20 lat temu, dużo wcześniej niż on zajął się polityką. Po wygranych wyborach Małgorzata Trzaskowska wciąż pozostawała na swoim stanowisku, a temat powracał. Wtedy nowy prezydent oświadczył, że jego żona nadal pracuje, ponieważ musi zakończyć projekty, w które jest zaangażowana. - Skończy swój projekt w marcu i przestanie pracować w ratuszu - mówił w styczniu 219 roku.

Jak informuje Tvnwarszawa.pl, termin zakończenia pracy przesunął się w czasie, ale w końcu nadszedł. Ratusz poinformował, że 15 kwietnia Małgorzacie Trzaskowskiej udzielono bezpłatnego urlopu na czas pełnienia przez Rafała Trzaskowskiego funkcji prezydenta. 

Warto również podkreślić, że Rafał Trzaskowski nigdy nie był bezpośrednim przełożonym swojej żony. Biuro Rozwoju Gospodarczego, w którym pracowała Małgorzata Trzaskowska, jest nadzorowane przez wiceprezydenta Michała Olszewskiego. 

Więcej o: