Atak nożownika w Wawrze. 15-letni uczeń zadźgany przez kolegę, szkoła wydała oświadczenie

"W dniu dzisiejszym na terenie naszej szkoły miało miejsce tragiczne wydarzenie. Mimo udzielanej pomocy nie udało się uratować życia ucznia" - informuje dyrektor szkoły podstawowej w Wawrze, w której w piątek rano 15-latek zadźgał nożem swojego rówieśnika.
Zobacz wideo

Do tragedii w Szkole Podstawowej nr 195 im. Króla Maciusia I w warszawskim Wawrze doszło w piątek po godzinie 10. Jak opisywaliśmy, 15-letni uczeń podczas kłótni sześciokrotnie dźgnął nożem swojego rówieśnika. Chłopca mimo reanimacji nie udało się uratować. W szkole powołano sztab kryzysowy, a na miejsce przyjechał prezydent miasta Rafał Trzaskowski, który zapewnił, że uczniom zostanie zapewniona pomoc psychologiczna.

Atak nożownika w szkole. "Mimo udzielanej pomocy nie udało się uratować życia ucznia"

"W dniu dzisiejszym na terenie naszej szkoły miało miejsce tragiczne wydarzenie. Mimo udzielanej pomocy nie udało się uratować życia ucznia. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja i prokuratura. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci tą tragedią" - czytamy w komunikacie wydanym przez dyrektora szkoły, w której doszło do tragedii. 

Dyrekcja informuje, że w najbliższych dniach na terenie Klubu Kultury Marysin przy ul. Korkowej 96 dyżurować będą psychologowie, którzy zapewnią wsparcie wszystkim osobom dotkniętym tragedią.

Pomoc psychologiczna będzie udzielana także w sobotę i w niedzielę w godzinach 10.00-15.00 na terenie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej (ul. Żegańska 1a). Pomoc psychologów dostępna jest także pod numerem telefonu komórkowego 508 663 201 (w godzinach 15.00-19.00)

- czytamy w komunikacie wydanym przez Szkołę Podstawową nr 195 im Króla Maciusia I.

Przypomnijmy, że wcześniej tragiczny w skutkach atak 15-letniego nożownika skomentował minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro. - Jest to wielka tragedia i straszna rzecz, że młody człowiek może chcieć zamordować innego młodego człowieka - powiedział Ziobro, dodając, że śledztwo w tej sprawie będzie prowadzone "bardzo intensywnie".

Więcej o: