Atak nożownika w Wawrze. 15-letni uczeń zadźgany przez kolegę, szkoła wydała oświadczenie

"W dniu dzisiejszym na terenie naszej szkoły miało miejsce tragiczne wydarzenie. Mimo udzielanej pomocy nie udało się uratować życia ucznia" - informuje dyrektor szkoły podstawowej w Wawrze, w której w piątek rano 15-latek zadźgał nożem swojego rówieśnika.
Zobacz wideo

Do tragedii w Szkole Podstawowej nr 195 im. Króla Maciusia I w warszawskim Wawrze doszło w piątek po godzinie 10. Jak opisywaliśmy, 15-letni uczeń podczas kłótni sześciokrotnie dźgnął nożem swojego rówieśnika. Chłopca mimo reanimacji nie udało się uratować. W szkole powołano sztab kryzysowy, a na miejsce przyjechał prezydent miasta Rafał Trzaskowski, który zapewnił, że uczniom zostanie zapewniona pomoc psychologiczna.

Atak nożownika w szkole. "Mimo udzielanej pomocy nie udało się uratować życia ucznia"

"W dniu dzisiejszym na terenie naszej szkoły miało miejsce tragiczne wydarzenie. Mimo udzielanej pomocy nie udało się uratować życia ucznia. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja i prokuratura. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci tą tragedią" - czytamy w komunikacie wydanym przez dyrektora szkoły, w której doszło do tragedii. 

Dyrekcja informuje, że w najbliższych dniach na terenie Klubu Kultury Marysin przy ul. Korkowej 96 dyżurować będą psychologowie, którzy zapewnią wsparcie wszystkim osobom dotkniętym tragedią.

Pomoc psychologiczna będzie udzielana także w sobotę i w niedzielę w godzinach 10.00-15.00 na terenie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej (ul. Żegańska 1a). Pomoc psychologów dostępna jest także pod numerem telefonu komórkowego 508 663 201 (w godzinach 15.00-19.00)

- czytamy w komunikacie wydanym przez Szkołę Podstawową nr 195 im Króla Maciusia I.

Przypomnijmy, że wcześniej tragiczny w skutkach atak 15-letniego nożownika skomentował minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro. - Jest to wielka tragedia i straszna rzecz, że młody człowiek może chcieć zamordować innego młodego człowieka - powiedział Ziobro, dodając, że śledztwo w tej sprawie będzie prowadzone "bardzo intensywnie".

Więcej o:
Komentarze (123)
Atak nożownika w Wawrze. 15-letni uczeń zadźgany przez kolegę, szkoła wydała oświadczenie
Zaloguj się
 • jael53

  Oceniono 74 razy 44

  A chodziło o to, żeby "ratować maluchy" i zlikwidować 'siedlisko patologii", czyli gimnazja. No to pyszna perspektywa: siedmiolatki będą mieć takich 15-letnich kolegów.

 • patysiak

  Oceniono 44 razy 40

  Szkoła od dawna nie jest bezpieczną przestrzenią. Pan minister się myli. Nie ma tygodnia aby do warszawski szkół nie była wzywana policja z powodu bójek i aktów przemocy uczniów wobec siebie. I nie chodzi tu o szkoły z trudną młodzieżą ale zwykłe, najzwyklejsze podstawówki na Mokotowie czy w Wilanowie.

 • burek_polny

  Oceniono 58 razy 30

  Podziekujmy Elbanowskim.

 • jarkoni_lodz

  Oceniono 30 razy 30

  Mamy XXI wiek i to nie początek. Może czas przestać myśleć dulszczyzną. Taki 15-latek teraz to jak kiedyś dorosły facet. I nie myślcie, że teraz 15-latka to "dziecko"..

 • ollycrock

  Oceniono 24 razy 22

  Praktycznie nie ma zadnych sankcji na nastoletnich bandytow, szkoly zostaly pozostawione same sobie nawet jak nauczyciel uzuskal iluzoryczna ochrone prawna. Nauczyciele boja sie szkolnych bandytow i nic nie widza, nic nie wiedza. Jeszcze nie wiemy kto tak naprawde byl oprawca a kto ofiara w tym przypadku, mam nadzieje ze gruntowne sledztwo to wyjasni. Szkola powinna byc dokladnie przeswietlona, uczniowie przepytani o przypadki mobbingu, przejrzany monitoring itp itd.

 • zgryz3

  Oceniono 31 razy 19

  Czy państwo coś zacznie w końcu robić z tą bandycką modą na noszenie noży, jakbyśmy żyli w starożytności, czy wkrótce dorównamy wschodnim dzikusom?

 • rhemek76

  Oceniono 21 razy 17

  Z tej szkoly kazdy normalny rodzic zabieral dzieci, miala od dawna opinie szkoly niebezpiecznej i patologicznej, i wszyscy mieli to gdzies.

 • piotrzulawy2

  Oceniono 17 razy 13

  Jestem z rocznika 1971. Chodziłem do podstawówki w Warszawie 190.
  Wtedy też w szkole była przemoc, patologia, kradzieże, znęcanie się nad słabszymi.
  Wtedy również nauczyciele nie reagowali, albo reagowali nieskutecznie.
  Więc nie jest tak że teraz coś się zmieniło na gorsze. Może tylko dzieci oglądając przemoc w mediach będą czerpać stamtąd wzory i kiedyś się pojawi jakiś dzieciak z pistoletem maszynowym który postanowi rozstrzelać kolegów. Na szczęście w naszym kraju jest dość mocno utrudniony dostęp do broni palnej i nie ma tak rozwiniętej kultury strzeleckiej jak w USA, więc dzieci nie sa tak obeznane z bronią i przyzwyczajone do niej jak tam.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX