Zabójstwo na Ursynowie. 29-latka zabita maczetą, jej partner przyznał się do winy. "Ciosy w okolicę szyi"

Prokuratura postawiła zarzut zabójstwa partnerowi 29-latki, której ciało w nocy ze środy na czwartek znaleziono w jednym z mieszkań na Ursynowie. Mężczyzna przyznał się do winy, choć początkowo twierdził, że znalazł partnerkę martwą. Śledczy nie wykluczają, że mógł być pod wpływem narkotyków.

W nocy ze środy na czwartek w mieszkaniu na Ursynowie doszło do zabójstwa. Zginęła 29-letnia kobieta, która od początku maja wynajmowała ze swoim partnerem pokój w bloku przy ulicy Dunikowskiego. Z pierwszych informacji wynikało, że kobieta miała liczne rany spowodowane ostrym narzędziem. Policja zatrzymała w sprawie dwóch mężczyzn. Jeden z nich to partner kobiety - 26-letni Mateusz Z., który sam wezwał służby na miejsce zdarzenia. Drugi mężczyzna to współlokator pary, który po przesłuchaniu został zwolniony do domu.

Zabójstwo na Ursynowie. Zarzuty dla partnera 29-latki

Prokuratura postawiła już partnerowi kobiety zarzut zabójstwa - podaje TVN Warszawa. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński poinformował, że zdaniem śledczych Mateusz Z.  zadał kobiecie "ciosy maczetą w obrębie szyi", w wyniku czego zmarła. Kłótnie między parą miały zdarzać się już wcześniej. Mężczyzna przyznał się do winy, choć początkowo tłumaczył, że znalazł swoją partnerkę martwą po przyjściu do mieszkania. 

- Początkowo twierdził, iż po powrocie do pokoju, po północy znalazł swoją dziewczynę z raną szyi. Potem zmienił wersję, przyznając, że to on pozbawił ją życia - tłumaczył Łapczyński w rozmowie z portalem. Jak dodał, w chwili zatrzymania 26-latek był trzeźwy, ale jego zachowanie wskazywało, że mógł być pod wpływem środków odurzających. Pobrano od niego krew, wyniki badań toksykologicznych nie są jeszcze znane.

Mężczyźnie grozi dożywocie. W sobotę zapadnie decyzja, czy zostanie tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Współlokator pary w chwili zabójstwa był w pokoju obok. Śledczy wykluczyli, że może mieć związek ze sprawą.

Więcej o:
Komentarze (66)
Zabójstwo na Ursynowie. 29-latka zabita maczetą, jej partner przyznał się do winy. "Ciosy w okolicę szyi"
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 49 razy 39

  Maczety, noże, pały....
  A policja, tzn święta inkwizycja ściga kobietę za kolorowanie obrazków
  Rzeczywiście, w Polsce nigdy nie było tak bezpiecznie!

 • junk92508

  Oceniono 23 razy 19

  Kobiety - jeśli macie jakieś podejrzenia co do swojego faceta - np. lubi maczety lub przemoc - to zakończcie związek jak najszybciej - bo to się może u Was tak samo skończyć...

 • ceppisowski

  Oceniono 29 razy 17

  pisowski kibol wyklęty
  Zabil ale to kobieta byla winna i sprowokowala go do kupienia maczety i jej uzycia

 • obeznany

  Oceniono 25 razy 15

  Niesamowite, co ci uchodźcy wyprawiają w tym bezpiecznym kraju!
  Ziobro właśnie powiedział, że takie rzeczy znamy tylko z doniesień ze świata.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX