Klubokawiarnie wracają na bulwary. Będą nowe lokale, ale zabraknie Cudu nad Wisłą i klubu Hocki Klocki

Ratusz poinformował o wynikach konkursu na dzierżawę terenów nad Wisłą. Wiadomo już, że na bulwary powróci w tym sezonie pięć pubów - nie będzie wśród nich jednak m.in. lubianego przez warszawiaków Cudu nad Wisłą. Zgodnie z zapowiedziami ratusza w nowym sezonie nad Wisłą pojawi się też więcej toalet i dodatkowe patrole straży miejskiej.

We wtorek warszawski ratusz poinformował o wybraniu dzierżawców terenów na Bulwarach Wiślanych. "Konkurencja była duża, więc oferta będzie atrakcyjna i różnorodna, a niepowtarzalny klimat zostanie zachowany. Będą lokale znane warszawiakom, ale i zupełnie nowe" - skomentował na Twitterze prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Kluby nad Wisłą. Konkurs rozstrzygnięty, ale na bulwarach zabraknie niektórych lokali

W komunikacie opublikowanym na stronie ratusza czytamy, że do konkursu na dzierżawę gruntów nad Wisłą stanęło 22 potencjalnych najemców, a ostatecznie wybrano 5 lokali. Na bulwarach w tym roku będzie można odwiedzić kluby: Przylądek Miami Wars, Spółdzielnię Socjalną Pogłos, Grunt i Wodę, Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe i Babie Lato.

Z ujawnionej przez ratusz listy wynika, że w tym roku po raz pierwszy zabraknie Cudu nad Wisłą - lokalu, który pojawił się na bulwarach jako pierwszy, jeszcze w 2010 roku. Zabraknie również popularnych klubów Hocki Klocki, Rejs i Pomost 511. W tym roku nowością miał być lokal naprzeciwko Multimedialnego Parku Fontann, ale ostatecznie nie było ofert na tę lokalizację. 

Właściciele klubów podpiszą umowy dzierżawy na dwa najbliższe sezony - do 31 października 2021 roku. Będą mogli organizować wydarzenia muzyczne w czwartki do godziny 23, a w piątki i soboty - do godziny 3 nad ranem. Będą odpowiedzialni za czystość i kontrolowanie poziomu hałasu. 

Ratusz informuje, że w tym sezonie na bulwarach pojawi się też monitoring hałasu i dodatkowe patrole straży miejskiej. Miasto zapewniło też dodatkowe śmietniki i 67 dodatkowych toalet. 

Właściciele klubów protestowali

Przypomnijmy, że wcześniej sprawa dzierżawy gruntów nad Wisłą wzbudziła duże kontrowersje. W połowie marca właściciele klubów we wspólnym oświadczeniu alarmowali, że ze względu na nowy konkurs na dzierżawę gruntów nad Wisłą może od tego roku nie być imprez pod gołym niebem. Wskazywali, że w wytycznych urzędników znalazł się wymóg, żeby kluby nie emitowały hałasu, a imprezy odbywały się w lokalach zamkniętych.

Pod koniec marca ratusz poinformował, że warunki konkursu zostaną zmienione, a ich początkowa wersja była jedynie propozycją. Rafał Trzaskowski mówił, że chodzi o wypośrodkowanie oczekiwań właścicieli klubów i opinii mieszkańców Powiśla. Niektórzy z nich - zwłaszcza ci zrzeszeni w koalicji proszę Ciszej - od jakiegoś czasu żądali od miasta rozwiązania problemu głośnych imprezowiczów. Od zeszłego roku urzędnicy prowadzili rozmowy, w których brali udział członkowie koalicji oraz właściciele nadwiślańskich lokali.

Więcej o:
Komentarze (16)
Klubokawiarnie wracają na bulwary. Będą nowe lokale, zabraknie Cudu nad Wisłą i klubu Hocki-Klocki
Zaloguj się
 • mer-llink

  Oceniono 23 razy 9

  Bedzie znowu pieknie!
  Bedzie ulubiona rozrywka popiwowych Januszów, czyli "darcie ryja".
  Bedzie mnóstwo sikania na krzaczki, murki i domy.
  No po prostu salon....

 • sacc77

  Oceniono 16 razy 8

  Tylko nieokrzesane bydło do zabawy potrzebuje RYKU głośników.
  Normalni ludzie potrafią dobrze bawić się bez tego
  No - ale czego wymagać od właścicieli klubów...?

 • mercx

  Oceniono 11 razy 7

  i znowu te dziadowskie budki z piwskiem po 30 zł walące basami buum buum buumm co drugi dzień do 5 nad ranem ... jakiekolwiek walory artystyczne to żart. głośne menelskie imprezy gdzie dzieciarnia upija się i upadla do nieprzytomności. brawo za taką ofertę artystyczną

 • cucurucu

  Oceniono 10 razy 6

  Kwas maslowy skutecznie odstraszy imprezowiczow

 • nessuno

  Oceniono 21 razy 5

  Panie Trzaskowski, wszystko ładnie pięknie.
  Ale kiedy pochyli się Pan nad losem mieszkańców Żoliborza, którzy mają już dość tabunów słojów z okolicznych pipidów robiących sobie tutaj darmowy P&R?
  Kiedy doczekamy się SPPN na Żoliborzu?

 • kot_miczurina

  Oceniono 3 razy 3

  Otwierają się kloaki dla przyjezdnych chcących pooddychać wielkomiejskim powietrzem, bydełko rozproszy się po krzakach, pijąc małpki zza pazuch i obsikujący wszystko dokoła. Ale oni znają tylko zapach obory wiec stworzą oborniane warunki

 • samochodemwszedzie

  Oceniono 22 razy -4

  Czyli dla hipsteriady wszystko setki milionów na ścieżki rowerkowe puste przez 8 miechów dotowane sojowe latte na zbawixie i na zrobionych za setki milionów bulwarach a dla normalnych Warszawiaków zwężenia i korki!

 • beton44

  Oceniono 12 razy -10

  Cud nad Wisłą - jak widać źle się kojarzył tęczowemu Taśmowskiemu...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX