Multimedialny Park Fontann uszkodzony przez samochód. Czy pokazy "Warsa i Sawy" zostaną odwołane?

Multimedialny Park Fontann padł w weekend ofiarą nieostrożnego kierowcy. Osoba, która prowadziła samochód dostawczy, uszkodziła jedną z fontann. Czy oznacza to, że pokazy w warszawskim parku fontann są zagrożone. Marek Will zapewnia, że nie.
Zobacz wideo

Do zdarzenia doszło w piątek rano, gdy miasto przygotowywało się do wielkiej defilady wojskowej "Silni w sojuszu" z okazji święta 3 maja. Samochód dostawczy, który transportował przenośne toalety, wjechał w jedną z fontann w Multimedialnym Parku Fontann na warszawskim Podzamczu. 

Multimedialny Park Fontann zniszczony. Czy będą pokazy?

Marek Will, zastępca dyrektora Stołecznej Estrady mówi w rozmowie z Tvnwarszawa.pl, że chodzi o pluskawisko, z którego wypływa woda, część instalacji popularna głównie wśród dzieci. Dyrektor Will dodaje, że w wyniku zdarzenia jest on uszkodzone - kafelki są popękane, a znajdujące się pod powierzchnią urządzenia są zniszczone. Konieczna będzie naprawa. Na razie nie wiadomo, ile wyniosą koszty. 

Dyrektor Stołecznej Estrady zapewnia jednak, że popularne wśród warszawiaków pokazy Multimedialnego Parku Fontann nie są zagrożone. Główna fontanna jest nienaruszona, a pluskawisko nie jest częścią, która aktywnie uczestniczy w pokazach. 

Pokazy w Multimedialnym Parku Fontann

Sezon w Multimedialnym Parku Fontann został zainaugurowany w majówkę. Pierwszy pokaz nowego spektaklu "Wars i Sawa" odbył się już 1 maja. Inspiracją dla pokazów multimedialnych na Podzamczu od kilku lat są warszawskie legendy i opowieści. W ubiegłym sezonie mogliśmy oglądać historię o księciu Niedźwiedziu, w poprzednich latach bohaterami pokazów byli Bazyliszek oraz warszawskie syreny. Na ekranie wodnym co roku pokazywane są także filmy związane z rocznicami czy wydarzeniami. W tym roku na wodzie uczczone zostanie 15 lat Polski w Unii Europejskiej. 

Pokazy w Multimedialnym Park Fontann odbywają się w każdy piątek i każdą sobotę. W maju, czerwcu i lipcu pokazy zaczynają się o godzinie 21.30, w sierpniu o godz. 21, a we wrześniu o godz. 20.30.

Multimedialny Park Fontann znajduje się na Podzamczu na Skwerze 1 Dywizji Pancernej WP pomiędzy ulicami Boleść, Wybrzeże Gdańskie, Sanguszki i Rybaki na Nowym Mieście. Wstęp na pokazy w warszawskim parku fontann jest bezpłatny.

Zobacz wideo
Więcej o: