Odra w Warszawie. Stwierdzono kolejnych 70 przypadków. 46 pacjentów nie było nigdy szczepionych

Odra na Mazowszu ponownie atakuje. Warszawski Sanepid informuje o kolejnych 70 przypadkach zachorowania lub podejrzenia zachorowania na odrę. Aż 46 pacjentów nigdy nie było szczepionych przeciwko odrze.
Zobacz wideo

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie poinformował o najnowszych danych dotyczących zachorowań lub podejrzeń zachorowania na odrę. W okresie od 29 marca do 11 kwietnia 2019 r. na terenie województwa mazowieckiego zgłoszono 70 nowych przypadków.

Odra w Warszawie. 70 nowych przypadków

Osoby, u których wykryto odrę lub ją podejrzewano, to dorośli w wieku od 18 do 80 lat (48 osób) i dzieci 
w wieku od 3 miesięcy do 16 lat (22 osoby). WSSE w Warszawie dodaje, że aż 46 z nich nie było szczepionych przeciwko odrze. Tylko pięciu pacjentów to obcokrajowcy. 

Wiadomo także, w jakich powiatach zarejestrowano chorych: w powiecie warszawskim – 51 osób, wyszkowskim – 5, wołomińskim – 3, radomskim – 2, pruszkowskim – 2, piaseczyńskim – 1, otwockim – 1, mińskim – 1, warszawskim zachodnim – 1, siedleckim – 1, gostynińskim – 1, węgrowskim – 1.

WSSE informuje także, że na terenie województwa mazowieckiego odnotowano trzy ogniska epidemiczne zachorowań na odrę w powiatach: warszawskim, wyszkowskim i otwockim.

Łącznie od początku roku do WSSE w Warszawie wpłynęło 318 zgłoszeń podejrzeń lub zachorowań na odrę. Inspektorzy podkreślają jednak, że w 2019 roku nie odnotowano zgonów z powodu powikłań po zachorowaniu na tą chorobę.

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony dzikiej przyrody. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

Wspomóż dziką przyrodę i przekaż datek na działalność organizacji GreenpeaceWspomóż dziką przyrodę i przekaż datek na działalność organizacji Greenpeace Fot. greenpeace.pl

Więcej o: