Majówka 2019 w Warszawie. Jak spędzić długi weekend majowy? Atrakcje, koncerty, imprezy sportowe

Długi weekend majowy zbliża się wielkimi krokami! Jak go spędzić, jeżeli na te kilka dni zostaje się w Warszawie? Oprócz spacerów, rowerowych wycieczek i grillowania mamy do wyboru wiele ciekawych propozycji artystycznych i sportowych.
Zobacz wideo

Jak spędzić długi weekend majowy, będąc w Warszawie? Mieszkańcy stolicy i osoby ją odwiedzające na pewno nie będą się nudzić. Oto kilka propozycji na spędzenie wolnego czasu w majówkę 2019.

Majówka 2019 w Warszawie. Jak spędzić długi weekend majowy?

  • Otwarcie Multimedialnego Parku Fontann

Multimedialny Park Fontann kompleks czterech fontann znajdujący się na skwerze 1 Dywizji Pancernej WP na warszawskim Nowym Mieście. Początkiem maja rozpocznie się inauguracja niezwykłych pokazów z wykorzystaniem wody, dźwięków i światła, które będzie można oglądać w dniach 1-4 maja od godziny 21:30. W tym roku na wodnych ekranach zobaczymy opowieść o Warsie i Sawie. Wstęp do Multimedialnego Parku Fontann jest bezpłatny.

  • Festiwal Europejski

Z okazji 15-lecia przystąpienia do Unii Europejskiej 1 maja na Krakowskim Przedmieściu i na terenie Multimedialnego Parku Fontann odbędzie się całodniowe wydarzenie - Festiwal Europejski. Finalną częścią tego festiwalu będzie koncert w Multimedialnym Parku Fontann. Zagra tam Orkiestra Symfoniczna i Chór Filharmonii Narodowej pod batutą Krzesimira Dębskiego oraz Kayah, Natalia Nykiel, Stanisław Soyka i artyści operowi. Oprócz tego podczas Festiwalu Europejskiego odbędą się m.in. warsztaty ekologiczne, degustacja dań z różnych krajów Unii Europejskiej przy 28-metrowym stole oraz występy artystów z Polski, Grecji i Niemiec.

  • VII Bieg Flagi

2 maja na Żoliborzu odbędzie się Bieg Flagi. Uczestnicy tego wydarzenia przebiegną dystans 10 kilometrów lub przejdą 5 kilometrów z kijkami do nordic walking. Każdy z uczestników obu rywalizacji otrzyma pamiątkowy medal. Wydarzeniem towarzyszącym biegowi jest Piknik Biegu Flagi w czasie którego będzie można wziąć udział m.in. w zawodach strzeleckich i składaniu drewnianych modeli różnych samochodów.

  • Finał Pucharu Polski

2 maja należeć będzie do sportowców. Tego dnia na Stadionie Narodowym odbędzie się także Finał Pucharu Polski w piłce nożnej, w czasie którego zawalczą ze sobą Jagiellonia Białystok oraz Lechia Gdańsk. Mecz najlepszych polskich drużyn rozpocznie się o godzinie 16:00.

  • Bieg Konstytucji 3 Maja

W trzeci dzień majówki odbędzie się Bieg Konstytucji 3 Maja - jeden z biegów Warszawskiej Triady Biegowej, do której należą także Bieg Powstania Warszawskiego i Bieg Niepodległości. Biegacze przemierzą trasę o długości 5 kilometrów. 

  • Koncert "Chórem za Europą"

4 maja o godzinie 19:00 na placu Piłsudskiego rozpocznie się koncert "Chórem za Europą", podczas którego usłyszymy najpopularniejsze utwory z listy przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Piosenki te zostaną wykonane w zupełnie nowych aranżacjach przygotowanych przez Orkiestrę Grzegorza Urbana. Podczas koncertu "Chórem za Europą" zaśpiewają Sound’n’Grace, TGD, Chór Agaty Steczkowskiej, Gospel Rain oraz Chór Kameralny UAM.

Więcej o: