Biegi w Warszawie. W weekend ulicami przebiegną sympatycy warszawskiego zoo i SGH

W weekend w Warszawie odbędą się dwa biegi, które mogą trochę utrudnić mieszkańcom poruszanie się po stolicy. W sobotę 27 kwietnia pobiegnie Bieg dookoła zoo, a w niedzielę 28 kwietnia Bieg SGH.
Zobacz wideo

W Warszawie w sobotę 27 kwietnia i w niedzielę 28 kwietnia odbędą się dwa biegi. Pierwszy z nich skupi się w okolicy warszawskiego zoo na Pradze-Północ, a drugi - organizowany m.in. przez samorząd Szkoły Głównej Handlowej - będzie zorganizowany w okolicach uczelni. 

Sobota, 27 kwietnia - Bieg wokół zoo

Zawodnicy wystartują z Wybrzeża Helskiego. Pierwsi z nich ruszą o godzinie 9 i zmierzą się z 5-kilometrową trasą, czyli jednym okrążeniem. Kolejna "tura" wystartuje o godzinie 10 i przebiegnie 10-kilometrową trasę, czyli dwa okrążenia wokół zoo. Meta obu dystansów zlokalizowana będzie w Parku Praskim.

Bieg wokół zoo - trasaBieg wokół zoo - trasa Bieg wokół zoo - trasa

Trasa została zaprojektowana tak, że utrudnienia dla kierowców czy pasażerów komunikacji miejskiej, nie będą zbyt uciążliwe. Biegacze zajmą Wybrzeże Helskie wzdłuż Miejskiego Ogrodu Zoologicznego - między godziną 7 a 12 obie jezdnie drogi będą zamknięte dla ruchu samochodowego. Po pokonaniu tego odcinka będą biegli na terenie zoo, kierując się w stronę ul. Ratuszowej, co oznacza, że ulica ta również będzie zamknięta dla ruchu między godziną 7 a 12. Trasa kończy się na terenie parku Praskiego w okolicy rzeźby żyrafy, gdzie uczestnicy Biegu wokół zoo pobiegną aleją Łukasińskiego. 

Zobacz wideo

Niedziela, 28 kwietnia - Bieg SGH

Również w niedzielę 28 kwietnia w Warszawie odbędzie się bieg - Bieg SGH. Tegoroczna edycja przeprowadzona jest z myślą o 3-letnim Teodorku, który od urodzenia choruje na wiotkość mięśni, dysplazję kostną, a także karłowatość. W tym roku chłopiec musi przejść kolejną operację, dzięki której będzie mógł rozpocząć naukę chodzenia.

Biegacze będą mieli okazję zmierzyć się z trzema dystansami, a ich trasy wyznaczone zostały na ulicach, w związku z czym utrudnienia dla innych mieszkańców Warszawy mogą być bardziej uciążliwe. Wszyscy biegacze wystartują na ul. Stefana Batorego na wysokości Klubu Stodoła. W związku z tym ulica ta, na odcinku od al. Niepodległości do ul. Waryńskiego, będzie zamknięta dla ruchu od godziny 3 do 15.

O godzinie 10 wystartują uczestnicy biegu na 5 km. Pobiegną ulicami: Stefana Batorego – L. Waryńskiego (prawy skrajny pas jezdni w kierunku Mokotowa) – Puławska (prawy skrajny pas jezdni w kierunku Mokotowa; uwaga utrudniony będzie wyjazd z niektórych ulic poprzecznych) – A.E. Odyńca (zamknięta w godz. 10.00-14.00) – al. Niepodległości (prawy skrajny pas jezdni w kierunku centrum) do mety w Ogrodach Rektorskich SGH.

Bieg SGH - trasa 5 kmBieg SGH - trasa 5 km Bieg SGH - trasa 5 km

O godzinie 11.15 wystartuje bieg dla dzieci. Jego trasa będzie prowadziła ulicami: Stefana Batorego – Wiśniowa (zamknięta w godz. 10.00-14.00) – Rakowiecka (prawy skrajny pas w kierunku al. Niepodległości) – al. Niepodległości (prawy skrajny pas jezdni w kierunku centrum).

Bieg SGH - trasa biegu dla dzieciBieg SGH - trasa biegu dla dzieci Bieg SGH - trasa biegu dla dzieci

Natomiast o godzinie 12 rozpocznie się bieg na 10 km. Jego uczestnicy przebiegną dwa okrążenia mokotowskimi ulicami. Na pierwszej rundzie pobiegną ulicami: Stefana Batorego – L. Waryńskiego (prawy skrajny pas jezdni w kierunku Mokotowa) – Puławska (prawy skrajny pas jezdni w kierunku Mokotowa; uwaga utrudniony będzie wyjazd z niektórych ulic poprzecznych) – A.E. Odyńca (zamknięta w godz. 10.00-14.00) – al. Niepodległości (prawy skrajny pas jezdni w kierunku centrum). W drugim okrążeniu uczestnicy pobiegną ul. Puławską do A. Malczewskiego (zamknięta w godz. 10.00-14.00) i dalej al. Niepodległości (prawy skrajny pas jezdni w kierunku centrum) do mety w Ogrodach Rektorskich SGH.

Bieg SGH - trasa 10 kmBieg SGH - trasa 10 km Bieg SGH - trasa 10 km

W czasie biegu swoje trasy zmienią autobusy linii: 119, 130, 138, 141, 167, 168, 172, 174, 200 i 222.

Działajmy razem na rzecz zapobiegania plastikowej epidemii. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

GreenpeaceGreenpeace Fot. Gazeta.pl

Więcej o: