Przez Warszawę w środę przejdą aż cztery marsze. Miasto ostrzega przed utrudnieniami

24 kwietnia w Warszawie odbędą się aż cztery zgromadzenia publiczne. W stolicy będą w środę protestować m.in. nauczyciele, rodzice i Ormianie. W związku z tym w centrum Warszawy przez cały dzień można spodziewać się utrudnień.
Zobacz wideo

W środę, 24 kwietnia 2019 roku, przez Warszawę przejdą aż cztery grupy protestujących Polaków. W związku z tym ratusz informuje o utrudnieniach na drogach oraz o tym, że trasy niektórych linii komunikacji miejskiej będą zmienione. 

Marsz w Warszawie. 24 kwietnia będą duże utrudnienia

W środę odbędzie się manifestacja osób wspierających strajkujących nauczycieli. Protestujący zbiorą się o godzinie 9 na rondzie Dmowskiego i ruszą przed siedzibę Ministerstwa Edukacji Narodowej na al. Szucha. Marsz przejdzie trasą: Al. Jerozolimskie, rondo gen. Ch. de Gaulle’a, Nowy Świat, pl. Trzech Krzyży, Al. Ujazdowskie, J. Matejki przed Sejm RP i dalej ulicami Piękna, Al. Ujazdowskie, pl. Na Rozdrożu, al. J. Ch. Szucha.

W przypadku zablokowania przejazdu pojazdy komunikacji miejskiej mogą zmienić swoje trasy. Wówczas tramwaje linii 7, 22 i 25 pojadą objazdem ul. Towarową, mostem Śląsko-Dąbrowskim i al. "Solidarności". Linie 9 i 24 po stronie Śródmieścia będą kończyły trasę na pl. Starynkiewicza, natomiast po stronie praskiej tramwaje tych linii pojadą al. Zieleniecką, Targową i Ratuszową do pętli Ratuszowa-ZOO. Linie: 4, 15, 18 i 35 będą kursowały objazdem ulicami: Nowowiejska, al. Niepodległości, Chałubińskiego, al. Jana Pawła II.

24 kwietnia ludzie zbiorą się także przez Ambasadą Turcji, aby jak co roku upamiętnić ludobójstwo Ormian. To rzeź dokonana przez Turków, która w latach 1915-1917 pochłonęła życia półtora miliona ludzi. Zgromadzenie rozpocznie się o godzinie 9 przy Ambasadzie Turcji (ul. Rakowiecka 19) i potrwa do 10:30. W przypadku braku możliwości przejazdu autobusy zostaną skierowane na trasy objazdowe.

Kolejny przemarsz jest związany z Dniem Świadomości Alienacji Rodzicielskiej. Rozpocznie się około godziny 11.45 przed Trybunałem Konstytucyjnym przy al. Szucha. Jego uczestnicy przejdą trasą: al. Szucha, pl. Na Rozdrożu, Al. Ujazdowskie, Piękna, Górnośląska, Myśliwiecka, Rozbrat, Przemysłowa, Koźmińska, Fabryczna, Rozbrat, Myśliwiecka, Górnośląska, Wiejska, Matejki, Al. Ujazdowskie, pl. Trzech Krzyży, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Miodowa, pl. Krasińskich, Świętojerska, gen. W. Andersa i al. "Solidarności" przed siedzibę Rzecznika Praw Obywatelskich. Zakończenie zgromadzenia zaplanowane jest na godz. 19.00.

Również o godzinie 14 przed pomnikiem Powstania Warszawskiego na pl. Krasińskich rozpocznie się tajemniczy przemarsz (nie wiadomo kto i w jakim celu organizuje manifestacje), którego uczestnicy przejdą dalej ulicami: Miodowa, Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat przed pomnik Mikołaja Kopernika. Zgromadzenie zakończy się ok. godz. 17. 

Dokładne zmiany dotyczące komunikacji miejskiej można prześledzić na stronie internetowej ZTM.

Dzięki działalności Greenpeace możesz wspierać rozwój ekologicznego rolnictwa. Wpłać datek >>

.. .

Zobacz wideo
Więcej o: