Mazowieckie. Duże utrudnienia w kursowaniu pociągów WKD. Silny wiatr łamie drzewa

W województwie mazowieckim wieje dziś silny wiatr, osiągający prędkość do 80 km/h. Skutkiem takich warunków atmosferycznych są liczne utrudnienia w kursowaniu pociągów. Pasażerowie Warszawskiej Kolei Dojazdowej muszą uzbroić się dziś w cierpliwość.

Opóźnienia i odwołane kursy WKD spowodowane są m.in. tym, że na tory przewróciło się kilka drzew. Taka sytuacja miała miejsce m.in. w pobliżu stacji Podkowa Leśna Główna, gdzie na wysokości rozjazdów na tory postojowe osunęło się drzewo, uszkadzając sieć trakcyjną. Skutki przewrócenia się drzewa wciąż są usuwane, a na odcinku Komorów - Grodzisk Mazowiecki Radońska funkcjonuje komunikacja zastępcza.

Mazowieckie. Połamane drzewa, uszkodzone trakcje. Utrudnienia w ruchu pociągów WKD

W godzinach porannych ze względu na silny wiatr, przewrócone drzewa i ogrodzenia zatrzymano kursowanie pociągów na torze nr 2 na przystanku osobowym Warszawa Zachodnia WKD. Wstrzymano także ruch pociągów na trasie Komorów - Warszawa Śródmieście WKD. Drzewa i inne przedmioty blokujące ruch udało się już jednak usunąć, a pociągi na tych trasach znów kursują według wyznaczonego rozkładu jazdy.

Pasażerowie WDK powinni pamiętać, że w związku z utrudnieniami na linii WKD do odwołania obowiązuje honorowanie wszystkich rodzajów biletów WKD w pociągach spółki "Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o. na odcinku Warszawa Śródmieście - Grodzisk Mazowiecki. Aktualności związane z utrudnieniami w kursowaniu pociągów WDK można śledzić na stronie internetowej Warszawskiej Kolei Dojazdowej.  

Więcej o:
Komentarze (5)
Mazowieckie. Duże utrudnienia w kursowaniu pociągów WKD. Silny wiatr łamie drzewa
Zaloguj się
 • karl.franc

  Oceniono 12 razy 8

  chce tylko przypomniec ze jak po bylo u wladzy, to pis obwinial rzad za problemy z transportem kolejowym ktore byly skutkiem zlej pogody

 • acide94

  Oceniono 6 razy -2

  Dlaczego wszystkie nowe pociągi maluje się w rosyjskie barwy narodowe? Naprawdę zawsze trzeba na biało-czerwono-niebiesko? Połowa polskiej komunikacji miejskiej i podmiejskiej jeździ w barwach rosyjskiej flagi.

 • samochodemwszedzie

  Oceniono 6 razy -4

  Buhahahaha a lewusy zakazują samochodów i każą każdemu albo rowerkiem w zime i w deszcz albo bydłowozami zbiorkomowymi i lemingi to łykają jak prezenterki tefałenu!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX