Mazowieckie. Duże utrudnienia w kursowaniu pociągów WKD. Silny wiatr łamie drzewa

W województwie mazowieckim wieje dziś silny wiatr, osiągający prędkość do 80 km/h. Skutkiem takich warunków atmosferycznych są liczne utrudnienia w kursowaniu pociągów. Pasażerowie Warszawskiej Kolei Dojazdowej muszą uzbroić się dziś w cierpliwość.
Zobacz wideo

Opóźnienia i odwołane kursy WKD spowodowane są m.in. tym, że na tory przewróciło się kilka drzew. Taka sytuacja miała miejsce m.in. w pobliżu stacji Podkowa Leśna Główna, gdzie na wysokości rozjazdów na tory postojowe osunęło się drzewo, uszkadzając sieć trakcyjną. Skutki przewrócenia się drzewa wciąż są usuwane, a na odcinku Komorów - Grodzisk Mazowiecki Radońska funkcjonuje komunikacja zastępcza.

Mazowieckie. Połamane drzewa, uszkodzone trakcje. Utrudnienia w ruchu pociągów WKD

W godzinach porannych ze względu na silny wiatr, przewrócone drzewa i ogrodzenia zatrzymano kursowanie pociągów na torze nr 2 na przystanku osobowym Warszawa Zachodnia WKD. Wstrzymano także ruch pociągów na trasie Komorów - Warszawa Śródmieście WKD. Drzewa i inne przedmioty blokujące ruch udało się już jednak usunąć, a pociągi na tych trasach znów kursują według wyznaczonego rozkładu jazdy.

Pasażerowie WDK powinni pamiętać, że w związku z utrudnieniami na linii WKD do odwołania obowiązuje honorowanie wszystkich rodzajów biletów WKD w pociągach spółki "Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o. na odcinku Warszawa Śródmieście - Grodzisk Mazowiecki. Aktualności związane z utrudnieniami w kursowaniu pociągów WDK można śledzić na stronie internetowej Warszawskiej Kolei Dojazdowej.  

Więcej o: