Wola. Policja zatrzymała trzy osoby po napadach na lombardy. "Odzyskano większość biżuterii"

Policja zatrzymała trzech mężczyzn z związku z napadami na lombardy, do których w krótkich odstępach czasu doszło na warszawskiej Woli. Udało się też odzyskać większość skradzionej biżuterii.
Zobacz wideo

Do napadów na dwa lombardy na Woli doszło we wtorek 16 kwietnia. Najpierw dwaj mężczyźni napadli na lokal przy ulicy Okopowej, żądając od obsługi wydania kosztownej biżuterii, którą wcześniej oglądał jeden z nich. Mieli przy sobie przedmiot przypominający broń. Zaledwie piętnaście minut później doszło do napadu na lombard przy ulicy Górczewskiej - oprócz dwóch poprzednich mężczyzn, brał w nim udział jeszcze jeden sprawca. Za drugim razem nie doszło do kradzieży, bo pracownik lombardu zdążył schować się na zapleczu, a zdezorientowani sprawcy uciekli.

Wola. Zatrzymano trzy osoby ws. napadów na lombardy

Po napadach policja rozpoczęła obławę na napastników. Przesłuchano też świadków i  zabezpieczono monitoring. Właściciele okradzionego lombardu oszacowali straty na 12 tysięcy złotych.

W sobotę 20 kwietnia funkcjonariusze poinformowali, że na Pradze-Północ i Żoliborzu udało się zatrzymać trzech mężczyzn. Dwóch z nich zostało aresztowanych, a wobec trzeciego zastosowano dozór policyjny.

Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Policjanci odzyskali także większość zrabowanej biżuterii

- informuje Komenda Rejonowa Policji Warszawa Wola. 

-----

Jedną z organizacji, która działa na rzecz ochrony dzikiej przyrody jest Greenpeace. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: