Mokotów. Długo wyczekiwany koniec prac na Marynarskiej. Kierowcy w końcu pojadą poszerzoną ulicą

W czwartek 18 kwietnia po godzinie 22 kierowcy będą mogli w końcu pojechać wszystkimi pasami ulicy Marynarskiej. Warszawiacy czekali na ukończenie inwestycji od ponad dwóch lat. Ulica w centrum biurowego zagłębia na Służewcu w ostatnim czasie była poszerzana. Pierwszy termin zakończenia robót planowano na rok 2017, ale parokrotnie pojawiły się opóźnienia.

Stołeczny ratusz poinformował, że w czwartek 18 kwietnia wieczorem ostatecznie skończy się przebudowa ulicy Marynarskiej na odcinku od ulicy Rzymowskiego do węzła Marynarska, a kierowcy będą mogli korzystać ze wszystkich pasów ruchu. W ostatnim czasie remonty jednej z głównych arterii Warszawy przeciągały się, a odcinek był bardzo często zakorkowany. 

Marynarska w końcu poszerzona. Zmiany w organizacji ruchu

Mimo otwarcia poszerzonej Marynarskiej dla ruchu, robotnicy nie znikną z ulicy całkowicie. Do 31 maja będą kończyć budowę chodników i dróg rowerowych, posadzą także kilkadziesiąt drzew, w tym graby kolumnowe i klony. Przed końcem maja gotowy będzie także wiadukt nad ulicą Postępu oraz kładka dla pieszych w rejonie ulicy Wynalazek. Ich otwarcie nastąpi po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie z nadzoru budowlanego.

Po uruchomieniu południowej jezdni ul. Marynarskiej nie zmieni się obecna lokalizacja przejść dla pieszych. Otwarty zostanie wyjazd z ulicy Wynalazek na ulicę Marynarską oraz skręt w ulicę Wynalazek z ulicy Marynarskiej od strony trasy ekspresowej. Uruchomione zostaną też dwa przystanki autobusowe wybudowane przy jezdni południowej. Swoją trasę zmienią autobusy linii 402, której pojadą ulicami: Marynarska - Wynalazek - Cybernetyki i zawrócą na rondzie Żabczyńskiego.

Po udostępnieniu do ruchu drugiej nitki drogi będzie możliwe dokończenie prac na jezdni północnej. Po Wielkanocy nastąpią czasowe wyłączenia jednego z trzech pasów tej jezdni, a w maju ułożona zostanie na niej ostatnia warstwa nawierzchni.

Problemy z budową na Marynarskiej

Prace nad przebudową 800-metrowego odcinka Marynarskiej trwają od sierpnia 2016 roku. Miały się zakończyć w 2017 roku, ale kilkukrotnie pojawiały się problemy - budowa okazała się trudna przede wszystkim ze względu na przebudowę sieci podziemnej. Potem pojawił się problem z przejęciem działek od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad mieszczących się przy węźle łączącym Marynarską z trasą S79. Parokrotnie przebudowywana Marynarska była też zalewana, co dodatkowo komplikowało prace. 

Jak podaje serwis Warszawa Nasze Miasto, inwestor za opóźnienia w budowie będzie musiał zapłacić nawet 600 tysięcy złotych kary.

Więcej o:
Komentarze (25)
Mokotów. Długo wyczekiwany koniec prac na Marynarskiej. Kierowcy w końcu pojadą poszerzoną ulicą
Zaloguj się
 • owrank

  Oceniono 14 razy 10

  600 tysięcy ? chyba za tydzień opóźnienia a nie 3 lata. Tam codziennie DZIESIATKI TYSIECY osób było zablokowanych na 15-20 minut i tak od TYSIACA dni

 • shtalman

  Oceniono 15 razy 7

  Z tego tekstu zrozumiałem że odbyło się poszerzenie codziennego korka w Mordorze z jednego pasa do trzech, brawo!

 • baaag

  Oceniono 19 razy 5

  Nie zmieni to literalnie NIC. Korek przesunie się na rondo z Wołoską jako zawżdy bywało...

 • gerbezuk

  Oceniono 10 razy 4

  Zaraz tam pojadą... Będą stać w szerszym korku

 • gorillaglu

  Oceniono 3 razy 1

  No to korków przybędzie...bezmyślne bydło zobaczy szerszą ulicę, i wpakuje się na nią samochodem, zamiast jechać autobusem/tramwajem. Jak zawsze i jak zwykle.

 • kac

  Oceniono 9 razy -3

  Ciekawe jak szybko zielone lobby wpakuje tam buspas i ścieżkę rowerową...bo za szeroko...

 • samochodemwszedzie

  Oceniono 31 razy -5

  To jest postęp i rozwój a pamiętajcie że roweroekooszołomy przeciw temu protestowali bo im zależy tylko na większych korkach i dowalaniu zmotoryzowanej ogromnej większości z nas normalnych Warszawiaków!

 • miastomakow

  Oceniono 18 razy -6

  tak to jest jak pozwoli się by rządzili ludzie pokroju pani nie potrafiącej nawet wymówić litery "r" lub pana który nie umie wymówić litery "t" w swoim nazwisku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX