Zabójstwo na plebanii. Są zarzuty dla Jana B. "Zadanie kilkunastu ciosów w głowę"

Prokurator postawił zarzut zabójstwa Janowi B., któryzaatakował 65-letniego mężczyznę wychodzącego od spowiedzi na plebanii na Woli. Mężczyzna nie przyznał się do winy i nie chciał składać wyjaśnień.
Zobacz wideo

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie poinformował o postawieniu zarzutu zabójstwa Janowi B., sprawcy ataku na plebanii kościoła Św. Augustyna. Jak opisywaliśmy, w czwartek 11 kwietnia po wejściu do kościelnego przedsionka mężczyzna zadał kilkanaście ciosów wychodzącemu od spowiedzi 65-latkowi, który zmarł na miejscu. Pomocy atakowanemu próbował udzielić ksiądz, który również został zaatakowany przez napastnika - został lekko ranny. Napastnik trenował sztuki walki, w kościele bywał regularnie. Po zatrzymaniu przez policję stracił przytomność i trafił do szpitala.

Czytaj więcej: Sprawca ataku na plebanii trenował sztuki walki. Poszedł do komunii, potem zabił 

Zabójstwo na plebanii. Zarzut zabójstwa dla Jana B.

Jak informuje TVN Warszawa, we wtorek Jan B. usłyszał zarzut zabójstwa 65-latka. Do jego śmierci doprowadził "poprzez zadanie kilkunastu ciosów w głowę oraz uderzenie głową pokrzywdzonego o podłoże, w wyniku czego doszło do masywnych obrażeń tej części ciała skutkujących śmiercią". Oprócz tego Jan B. usłyszał również zarzut spowodowania obrażeń ciała u księdza, który ruszył na pomoc zaatakowanemu mężczyźnie.

Mężczyźnie grozi dożywocie. Prokurator Łukasz Łapczyński poinformował, że Jan B. nie przyznał się do winy ani nie chciał złożyć wyjaśnień. Do sądu skierowano wniosek o zastosowanie wobec niego 3-miesięcznego aresztu tymczasowego.

Jan B. w 2016 był już oskarżony za kradzież rozbójniczą, nietykalność cielesną, znieważenie i spowodowanie obrażeń ciała - ofiara tych przestępstw miała być jedna kobieta. Wcześniej - w 2008 roku - mężczyzna był notowany za jazdę pod wpływem alkoholu.  

Więcej o: