Nocny Market powróci do Warszawy. Organizatorzy "szykują coś specjalnego" w nowej lokalizacji

Nocny Market, który w ostatnich latach zawojował serca warszawiaków, powróci do stolicy. W poprzednich latach targ pełen wystawców jedzenia z różnych części świata przyciągał tysiące mieszkańców na dworcu Warszawa Główna. W zeszłym roku organizatorzy poinformowali, że Nocny Market znika z dotychczasowej lokalizacji. Od tamtej pory nie było wiadomo, czy wraz z nowym sezonem pojawi się w Warszawie ponownie.
Zobacz wideo

Nocny Market pierwszy raz pojawił się na dworcu Warszawa Główna w czerwcu 2016 roku. Przez dwa lata rozpoczynał swoją działalność w maju i kończył w październiku - warszawiacy mogli go odwiedzać w weekendy od 17 do 1 w nocy. Ze względu na oryginalny klimat Nocny Market szybko stał się niezwykle popularnym miejscem na mapie Warszawy. Przyciągała zwłaszcza różnorodna oferta gastronomiczna - mogli tam coś dla siebie znaleźć zarówno amatorzy kuchni europejskiej, meksykańskiej czy z z Dalekiego Wschodu. Na pomysł targu jego organizatorzy wpadli w Bangkoku, gdzie nocne jedzenie jest na porządku dziennym

Nocny Market znów w Warszawie. "Stay tuned"

Pod koniec sezonu w 2018 roku organizatorzy poinformowali, że w październiku Nocny Market zakończył swoją działalność na Dworcu Głównym. Już sezon wcześniej było blisko do zamknięcia targu, ze względu na planowane w tej okolicy roboty budowlane (na jesieni tego roku na stację mają wrócić pociągi). Ostatecznie okazało się, że prace nie ruszą przed końcem sezonu i PKP udostępniło teren organizatorom Nocnego Marketu.

Fani street foodu mają jednak powody do radości - organizatorzy Nocnego Marketu poinformowali, że wraz z nowym sezonem targ ponownie pojawi się w Warszawie. Jego lokalizacja jest na razie owiana tajemnicą, ale wszystko ma się wyjaśnić już niebawem. Organizatorzy proszą wystawców i mieszkańców jeszcze o chwilę cierpliwości i zapewniają, że wkrótce podadzą więcej szczegółów.

"Szykujemy dla Was coś specjalnego. Już niedługo będziemy mogli podać więcej szczegółów i ogłosimy nabór wystawców! Stay tuned!" - napisali na Facebooku.

Mieszkańcy nie kryją radości z powodu powrotu Nocnego Marketu. Niektórzy spekulują, że nowa lokalizacją mógłby być np. na placu Defilad, gdzie odbyła się jednodniowa, świąteczna edycja Nocnego Marketu.

Nie mogę się doczekać!
Będę przychodził nawet jak to będzie daleko (ale pliska pod PKiN)
Nocny Market...Wy to potraficie nas trzymać w napięciu
Oby miejscówka zacna była

- czytamy w komentarzach. 

Więcej o: