Strajk nauczycieli trwa. Rafał Trzaskowski zabrał do pracy swojego syna

W szkole, której uczniem jest syn prezydenta Warszawy, trwa strajk nauczycieli, a lekcje zostały odwołane.
Zobacz wideo

Warszawa przygotowywała się na strajk nauczycieli od kilku tygodni. Dzięki pracy sztabu kryzysowego rodzice pracujący w placówkach miejskich stolicy mogli zabrać swoje dzieci do pracy na czas zamknięcia szkół. Z opcji tej skorzystał sam prezydent Warszawy - pierwszy dzień nauczycielskiego strajku spędził w Urzędzie Miasta w towarzystwie swojego syna Stasia.

Strajk nauczycieli. Rafał Trzaskowski wziął syna do pracy. "Pomocnik najlepszy z najlepszych"

"W związku ze strajkiem nauczycieli wielu z nas, rodziców, organizuje czas w pracy również swoim dzieciom. Dziękuję warszawskim rodzicom za to wsparcie. A ze mną dziś w pracy pomocnik najlepszy z najlepszych, mój syn Staś" - napisał na Facebooku Rafał Trzaskowski, publikując kilka zdjęć z pracowitego dnia, który spędził ze swoim dzieckiem. Chłopiec wziął udział w spotkaniach sztabu kryzysowego i zobaczył, jak funkcjonuje Urząd Miasta st. Warszawy. Jednocześnie miał okazję, aby spędzić więcej czasu ze swoim tatą.

Strajk nauczycieli w Warszawie. Stolica przygotowała się do strajku 

W Warszawie strajkuje około 95 proc. szkół podstawowych i 60 proc. przedszkoli. W niektórych placówkach oświatowych organizowane są zajęcia opiekuńcze, ale szkoły te należą do mniejszości. Na czas trwania strajku w Warszawie zorganizowano dodatkowe patrole Straży Miejskiej oraz nieodpłatne zajęcia dla dzieci. W stolicy działa także portal internetowy, na którym rodzice i dzieci mogą znaleźć wszystkie najważniejsze informacje dotyczące strajku. 

Więcej o: