CBA w szkole muzycznej w Warszawie. Dyrektor miał przyjąć 17 tys. złotych i żądać więcej

CBA zatrzymało w piątek rano w Warszawie dwie osoby. Chodzi o pracowników jednej z warszawskich szkół muzycznych, w tym dyrektora.
Zobacz wideo

Funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA prowadzą śledztwo w sprawie nieprawidłowości w szkole muzycznej w Warszawie. W związku z tym zatrzymano dyrektora Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz jego podwładną - sekretarkę. 

CBA zatrzymało dyrektora szkoły muzycznej w Warszawie

Jak informuje CBA, funkcjonariusze "podejrzewają, że osoby te powoływały się na wpływy w instytucjach samorządowych w Warszawie i oferowały, że w zamian za korzyści majątkowe mogą pośredniczyć w załatwianiu w nich spraw". Drugi wątek śledztwa dotyczy przyjęcia korzyści majątkowej - czytamy. Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Rzecznik prokuratury Łukasz Łapczyński mówi w rozmowie z Tvnwarszawa.pl, że dyrektor Paweł S. dostał zarzuty przyjęcia 17 tysięcy złotych oraz żądania kolejnych 13 tysięcy od pełnomocnika firmy realizującej zlecenia budowlane na terenie zarządzanej przez niego szkoły. Joanna J. - podwładna Pawła S. jest podejrzana o pomoc w przestępstwie. 

Agenci CBA przeszukali mieszkania zatrzymanych oraz miejsce ich pracy. Oboje zostali przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie usłyszeli zarzuty. Grozi im do ośmiu lat więzienia. 

Na stronie CBA czytamy, że to pierwsze zatrzymania w tej sprawie. Można się spodziewać kolejnych zarzutów.

Zobacz wideo
Więcej o: