Jest lista wszystkich strajkujących szkół. Warszawa bierze pod uwagę "najczarniejszy scenariusz"

- Bierzemy pod uwagę najczarniejszy scenariusz - poinformowały władze Warszawy przed zbliżającym się strajkiem nauczycieli. Miasto udostępniło wyszukiwarkę, która pozwala na znalezienie informacji o wszystkich strajkujących szkołach i przedszkolach oraz o tym, czy na czas strajku placówki są w stanie zapewnić dzieciom opiekę.

- Jednoznaczne wyniki referendum strajkowego i przedłużające się negocjacje z rządem wskazują, że 8 kwietnia rozpocznie się strajk nauczycieli - poinformował w czwartek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Wiceprezydent miasta Renata Kaznowska na konferencji prasowej dodała, że ratusz bierze pod uwagę "najczarniejszy scenariusz", w ramach którego w Warszawie zastrajkować może 321 z 376 szkół i 151 z 351 przedszkoli.

Strajk nauczycieli w Warszawie. Można sprawdzić, które szkoły biorą w nim udział

Na konferencji prasowej władze Warszawy poinformowały, że jeśli do strajku dojdzie, to jego skutki odczuje około 200 tysięcy uczniów szkół i przedszkolaków. W związku z zapowiadanym protestem nauczycieli miasto udostępniło stronę, na której można wyszukać wszystkie placówki deklarujące udział w strajku. Po wpisaniu nazwy szkoły lub przedszkola rodzice mogą się też zapoznać z informacją, czy w trakcie protestu nauczycieli mają one możliwość zapewnienia opieki nad dziećmi. Wyszukiwarka szkół i przedszkoli jest dostępna tutaj.

Ratusz przygotował także poradnik dla rodziców, w którym informuje o możliwości zaprowadzenia dzieci na zajęcia zorganizowane przez miasto - to domy kultury, biblioteki, czytelnie, ośrodki sportu i rekreacji. Z listą placówek można się zapoznać tutaj.

Miasto informuje, że jeśli szkoła lub przedszkole nie zapewnia opieki podczas strajku, to rodzice dzieci do lat 8 mają też możliwość skorzystania z zasiłku opiekuńczego. Z pytaniami można dzwonić pod numer 19115 oraz do urzędników, którzy odpowiadają za edukację w konkretnych dzielnicach (lista kontaktów znajduje się na stronie www.edukacja.warszawa.pl).

Ratusz zapowiedział, że jeśli w piątek 5 kwietnia informacja o strajku potwierdzi się, to urzędnicy będą pracować przez cały weekend, żeby jak najlepiej przygotować się na nadchodzące dni.

Więcej o:
Komentarze (12)
Lista strajkujących szkół. Warszawa bierze pod uwagę "najczarniejszy scenariusz"
Zaloguj się
 • boogie79

  Oceniono 8 razy 8

  Mamy gigantyczna luke w oswiacie. Jako osoba z rocznika 79, mialem jeszcze przyjemnosc pracowac z ludzmi "starej daty", czyli takimi, ktorzy trafili do edukacji, bo mieli talent, pasje i jednoczesnie zarabiali podobnie jak inni (wszyscy mieli malo). Przemiany sprawily, ze ktokolwiek mial talent unikal tego zawodu, jak ognia. Malo pieniedzy, maly prestiz. Jesli podwyzki pojawia sie teraz, to i tak zajmie to 10 lat, jak do zawodu zaczna splywac w miare utalentowani ludzie (ale tez bez przesady).

 • przechrztaimason

  Oceniono 15 razy 7

  Miliard na Ku...zję, miliardy na przekop Mierzei, dziesiątki miliardów na lotnisko (dla) Baranów - kilkuset milionów na podwyżki dla nędznie zarabiających belfrów nie ma.

 • damtek

  Oceniono 21 razy 7

  Rzad oglasza same sukcesy finansowe, wiec niech Jarek da pieniadze.
  Emeryci sa szczesliwi, bo za 13 tke wykupia wreszcie te darmowe leki co im sie naleza od trzech lat
  Katecheci podobno dostana podwyzki, p.Zalewska dostala od Jarka 75 tys. premii.
  Nie wierzcie nauczyciele, ze pieniedzy nie ma. Walczcie i nie dajcie sie podzielic.

 • mercx

  Oceniono 8 razy -4

  Na wstępie zacznę, że mam 2 nauczycieli w rodzinie a dobrze znam osobiście jeszcze wiecej. I wiem co robią jak pracują i do której godziny.. I powiem, że śmieszą mnie te transparenty - pieniądze nalezą się "ZA CIĘŻKA PRACĘ". Maksymalnie 18 godzin w tygodniu to jest ta CIĘŻKA PRACA??? najniższe pensum w Unii Europejskiej a jak rząd zwraca na to uwagę to się nauczyciele obrażają. i wymachują jakimiś argumentami że klasówki codziennie sprawdzają w domu. Przypominam ze w szkole pracują nie tylko nauczyciele MATEMATYKI I j. POLSKIEGO. czy nauczyciele WUEFU, MUZYKI, PLASTYKI, ETYKI, WOSU, ANGIELSKIEGO A NAWET I BIOLOGII, GEOGRAFII CZY CHEMII CODZIENNIE SPRAWDZAJĄ KLASÓWKI PO NOCACH??? Ile tych klasówek mieliście w szkole? ja maks po 2 w semestrze. A pensum dotyczy godzin OBOWIĄZKOWYCH. i za to dostają pensje. Chcą zarabiać po 6 czy 8 tysięcy tyle ile normalni ludzie na etacie po 40 GODZIN TYGODNIOWO - to niech pracują po 40 GODZIN TYGODNIOWO A NIE PO 18 GODZIN TYGODNIOWO CZYLI DWIE i PÓŁ GODZINY DZIENNIE! I prawie PÓŁ ROKU WAKACJI! normalny człowiek ma 26 dni a nie pół roku. oficjalnie i obowiązkowo każdy nauczyciel pracuje po 2,5 godziny dziennie i to od polowy stycznia do maja a potem od polowy września do polowy grudnia.

 • piotrm74

  Oceniono 8 razy -4

  1 tys dla każdego i to coś zmieni? Jakość nauczania wzrośnie? Zdawalność matur wystrzeli? Qrva 18 godzin pracy.... tyle to w dwa dni ogarniam. Korepetycje bez podatków. PASOŻYTY POLSKIEJ EDUKACJI!!!!

 • bat_na_tuskomatolki

  Oceniono 7 razy -5

  Wszystkich protestujących należy dyscyplinarnie zwolnić. I przyjąć Ukraińców.

 • mercx

  Oceniono 10 razy -6

  Na wstepie zaczne że mam 2 nauczycieli w rodzinie a dobrze znam osobiście jeszcze wiecej. I wiem co robią jak pracują i do ktorej godziny.. I powiem, że śmieszą mnie te transparenty - pieniadze należa się "ZA CIĘŻKA PRACĘ". Maksymalnie 18 godzin w tygodniu to jest ta CIĘZKA PRACA??? najniższe pensum w Unii Europejskiej a jak rzad zwraca na to uwage to sie nauczyciele obrażają. i wymachuja jakimis argumentami że klasowki codziennie sprawdzają w domu. Przypominam ze w szkole pracuja nie tylko nauczyciele MATEMATYKI I j. POLSKIEGO. czy nauczyciele WUEFU, MUZYKI, PLASTYKI, A NAWET I BIOLOGII CZY GEOGRAFII CODZIENNIE SPRAWDZAJĄ KLASÓWKI PO NOCACH? Ile tych klasówek mieliście w szkole? ja maks po 2 w semestrze. Pensum dotyczy godzin OBOWIĄZKOWYCH. i za to dostają pensje. Chcą zarabiać po6 czy 8 tysiecy tyle ile normalni ludzie na etacie po 40 GODZIN TYGODNIOWO - to niech pracują po 40 GODZIN TYGODNIOWO A NIE PO 18 GODZIN TYGODNIOWO CZYLI DWIE i PÓŁ GODZINY DZIENNIE.

 • jajek01

  Oceniono 22 razy -10

  porostu należny wszystkich zwolnić, zlikwidować kartę nauczyciela i ogłosić nabór do szkół. Zobaczycie ilu młodych , ambitnych nauczycieli się zgłosi !!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX