Tragiczny wypadek w Pruszkowie. 9-latka została potrącona przez karetkę. Zginęła na miejscu

Nie żyje 9-latka, która została potrącona przez karetkę na przejściu dla pieszych w podwarszawskim Pruszkowie. Okoliczności wypadku badają policja i prokuratura. Na miejscu są utrudnienia w ruchu.
Zobacz wideo

Do wypadku doszło po godzinie 15 na oznaczonym przejściu dla pieszych przy ulicy Promyka w Pruszkowie. Karetka jadąca na sygnale śmiertelnie potrąciła tam 9-latkę, która przechodziła przez pasy. 

- Zgłoszenie o potrąceniu dostaliśmy po godzinie 15. 9-letniej dziewczynki niestety nie udało się uratować - mówi Karolina Kańka z komendy policji w Pruszkowie w rozmowie z Metrowarszawa.gazeta.pl. Jak dodaje, okoliczności wypadku są wyjaśniane przez policję i prokuratora.

Na przejściu dla pieszych, na którym doszło do potrącenia, nie ma sygnalizacji świetlnej. Ulica jest jednokierunkowa. Policja nie informuje, czy 9-latka przechodziła przez pasy sama, czy w towarzystwie osoby dorosłej. Świadkowie wypadku w rozmowie z "Wyborczą Warszawa" informowali, że w chwili wypadku przed pasami zatrzymał się kierowca samochodu osobowego, ale wyprzedziła go karetka na sygnale, która potrąciła 9-latkę.

Na ulicy Promyka są utrudnienia - samochody są kierowane na objazdy. 

Więcej o: