Tragiczny wypadek w Pruszkowie. 9-latka została potrącona przez karetkę. Zginęła na miejscu

Nie żyje 9-latka, która została potrącona przez karetkę na przejściu dla pieszych w podwarszawskim Pruszkowie. Okoliczności wypadku badają policja i prokuratura. Na miejscu są utrudnienia w ruchu.

Do wypadku doszło po godzinie 15 na oznaczonym przejściu dla pieszych przy ulicy Promyka w Pruszkowie. Karetka jadąca na sygnale śmiertelnie potrąciła tam 9-latkę, która przechodziła przez pasy. 

- Zgłoszenie o potrąceniu dostaliśmy po godzinie 15. 9-letniej dziewczynki niestety nie udało się uratować - mówi Karolina Kańka z komendy policji w Pruszkowie w rozmowie z Metrowarszawa.gazeta.pl. Jak dodaje, okoliczności wypadku są wyjaśniane przez policję i prokuratora.

Na przejściu dla pieszych, na którym doszło do potrącenia, nie ma sygnalizacji świetlnej. Ulica jest jednokierunkowa. Policja nie informuje, czy 9-latka przechodziła przez pasy sama, czy w towarzystwie osoby dorosłej. Świadkowie wypadku w rozmowie z "Wyborczą Warszawa" informowali, że w chwili wypadku przed pasami zatrzymał się kierowca samochodu osobowego, ale wyprzedziła go karetka na sygnale, która potrąciła 9-latkę.

Na ulicy Promyka są utrudnienia - samochody są kierowane na objazdy. 

Więcej o:
Komentarze (85)
Tragiczny wypadek w Pruszkowie. 9-latka została potrącona przez karetkę. Zginęła na miejscu
Zaloguj się
 • uenostation54

  Oceniono 50 razy 40

  czyli samochód się zatrzymał przed pasami, a kierowca karetki nie zastanowił się, dlaczego? mała dziewczynka, nie zobaczył jej. ale jeśli ktoś staje na pasach, to powinno COŚ znaczyć...

 • darektal

  Oceniono 39 razy 23

  karetka na sygnale to moze I ma uprawnienia ale nie do zabijania ludzi, wjezdzajac na skrzyzowania I przejscia nie moze taranowac jak rozpedzony czolg, musi zachować ostroznosc I zwolnic, dopiero po upewnieniu sie, ze jest wolny przejazd moze korzystac z przywileju przejazd, sorki ale w tym przypadku jest taka sama wina kierowcy karetki jakby jechal prywatnym samochodem, I koniec, wszystko proste....

 • granulla

  Oceniono 20 razy 18

  Co tu debatować, wina kierowcy karetki to, że jedzie na sygnale zobowiązuje go do szególnej ostrożności.

 • mercx

  Oceniono 20 razy 16

  "w chwili wypadku przed pasami zatrzymał się kierowca samochodu osobowego, ale wyprzedziła go karetka na sygnale, która potrąciła 9-latkę."
  -czyli wyprzedzanie na pasach..koszmar

 • to_moje_zdanie

  Oceniono 46 razy 16

  I znowu dziecko zabite na przejściu dla pieszych :((((. Dlaczego?!
  Czy kierowcy naprawdę nie wiedzą po co i dla kogo są pasy?! Sorry ale dziecko czy dorosły w zderzeniu z samochodem nie ma żadnych szans :( To nie są nieszczęśliwe wypadki to barbarzyństwo za kierownicą :(
  Wyrazy współczucia dla rodziny.

 • wolfgang87

  Oceniono 19 razy 11

  Kiedy w końcu za wyprzedzanie na pasach będzie się wsadzać jak za usiłowanie zabójstwa?
  Każdego. Nie tylko tych, co zabili.

  Tych co zabili, to już wsadzać za zwykłe morderstwo.

  Każde wyprzedanie na pasach to jest usiłowanie zabójstwa. Każde.

 • lukszam

  Oceniono 13 razy 11

  Promyka nie jest jednokierunkowa. Nawet z google street view to wynika.

 • tonz2

  Oceniono 12 razy 10

  Może warto zbadać wszystkich kierowców karetek, czy aby naprawdę nadają się do tego zawodu. Trzy trupy jednego dnia to o trzy za dużo

 • mercx

  Oceniono 9 razy 7

  kierowca karetki na sygnale MA ZACHOWAC SZCZEGOLNA OSTROZNOSC! tak jest napisane w przepisach. skoro potracil ludzi i to jeszcze NA PASACH to znaczy ze tej ostroznosci nie zachował. nie ma czegos takiego jak BEZWZGLEDNE PIERSZENSTWO wy matoly! szczegolnie nie w zatloczonym miescie. koniec dyskusji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX