Protest rolników w Warszawie już w najbliższą środę. Przejazd Śródmieściem będzie praktycznie niemożliwy

Protest rolników w Warszawie. W środę rolnicy z AGROUnii ponownie przyjadą do Warszawy. Chcą zablokować centrum miasta w godzinach porannego i popołudniowego szczytu - zgromadzą się na pl. Zawiszy i rondzie Dmowskiego. Mieszkańcy powinni spodziewać się utrudnień.
Zobacz wideo

W związku z kolejnym protestem rolników w Warszawie, plac Zawiszy i rondo Dmowskiego będą w środę zablokowane. Dla osób, które wybierają się jutro w okolice Śródmieścia, oznacza to duże problemy. 

Protest rolników w środę (03.04) w Warszawie

W środę w Warszawie strajkować będą rolnicy z AGROUnii. Protestujący zapowiadają, że zablokują ulice rano i po południu - za każdym razem w godzinach szczytu. Manifestacja związkowców rozpocznie się o godzinie 8 w środę na placu Zawiszy. Rolnicy chcą tam pikietować do godziny 13. Później ruszą Alejami Jerozolimskimi na rondo Dmowskiego i zostaną tam do godziny 16. Tym razem rolnicy zgłosili manifestację odpowiednim organom miasta. Z dokumentacji wynika, że w Warszawie pojawi się około dwa tysiące osób.

Przypominamy, że poprzednia manifestacja, która odbyła się w połowie marca nie została zgłoszona. Straty po niej były duże (oszacowano je na 180-190 tysięcy złotych), ale ponieważ zgromadzenie nie miało oficjalnego organizatora, nie było jasne, kogo obciążyć kosztami. 

W środę przejazd Śródmieściem będzie utrudniony. Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej mogą spodziewać się objazdów. - Już od godziny 7.30 możliwe będzie wyłączenie trakcji tramwajowych prowadzących do placu Zawiszy. Wówczas mogą pojawić się także pierwsze sygnały od policjantów na temat wstrzymywania ruchu kołowego. Wyłączenie placu Zawiszy wiązać się będzie z utrudnieniami w dojeździe na lotnisko im. Chopina czy do wylotówek na Katowice czy Kraków. Trzeba pomyśleć o objazdach - informuje Ewa Gawor, szefowa stołecznego Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Podczas protestu i przemarszu zaplanowano zmiany w funkcjonowaniu 20 linii autobusowych oraz siedmiu tramwajowych. Dokładne informacje na temat linii, które objęte będą zmianami, oraz zmienionych tras będzie można znaleźć na stronie Zarządu Transportu Miejskiego.

Zobacz wideo
Więcej o: