Pasażerka widziała pluskwy w metrze? Spółka zapewnia, że wszystkie wagony natychmiast przejdą dezynsekcję

Pasażerka metra zauważyła insekty na siedzeniu w jednym z wagonów. Na wiadomość natychmiast zareagowało Metro Warszawskie - spółka zapewnia, że wszystkie niezwłocznie przejdą dezynsekcję.
Zobacz wideo

Mieszkanka Ursynowa zauważyła w jednym z wagonów insekty chodzące po siedzeniu. Nakręciła film i opublikowała go w grupie na Facebooku - kobieta pisze, że nie ma pojęcia, co to jest: "mrówki, pluskwy czy inne gady".

Insekty w metrze? Wszystkie wagony przejdą dezynsekcję

Na wiadomość o insektach w wagonach metra zareagowało Metro Warszawskie. W rozmowie z wp.pl, rzeczniczka Anna Bartoń zapewnia, że wszystkie wagony metra przejdą dodatkową dezynsekcję. W pierwszej kolejności te z serii 81 - to właśnie w tej serii starszych wagonów pasażerka z Ursynowa zauważyła robaki. 

Jak często jest sprzątanie metro w Warszawie? Wagony są czyszczone codziennie, a generalne porządku prowadzi się raz lub dwa razy do roku. Jak pisaliśmy w październiku zeszłego roku, metro przechodziło wtedy coroczną dezynsekcję, podczas której rozpylono odpowiednie substancje chemiczne, zabezpieczające wnętrza pociągu przed pojawieniem się insektów. 

Dodatkowo dwa razy do roku Metro Warszawskie robi również dezynfekcję podczas bardzo dokładnego prania tapicerki.

W sprawie niezidentyfikowanych insektów wypowiedział się również warszawski Sanepid. Poinformowano, że nie wpłynęło żadne zgłoszenie o problemie w wagonach metra i zapewniono, że warszawska Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna co roku prowadzi kontrole w komunikacji miejskiej. Małgorzata Zabrzyjewska, kierowniczka Oddziału Higieny Komunalnej Sanepidu w Warszawie mówi wp.pl, że to, co zobaczyła pasażerka mogło być "incydentalną sytuacją".

Więcej o: