Trzaskowski: W Warszawie zastrajkuje 90 procent szkół. "Rząd PiS-u zafundował nam totalny chaos"

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował na konferencji prasowej, że do strajku nauczycieli przystępuje 90 procent wszystkich szkół podstawowych. Jak dodał, w przypadku niektórych dzielnic w strajku weźmie udział 100 procent szkół. - Rząd PiS-u zafundował nam totalny chaos, nie dziwi nas, że nauczyciele zostali doprowadzeni do ostateczności - mówił Trzaskowski.
Zobacz wideo

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wziął we wtorek udział w posiedzeniu sztabu kryzysowego w związku w zapowiadanym przez ZNP strajkiem nauczycieli. Na konferencji prasowej wraz z wiceprezydent Renatą Kaznowską poinformował o wynikach referendum, w którym do wczoraj mogli głosować pracownicy warszawskich szkół.

- Pamiętamy dobrze zapewnienia pani minister [Anny Zalewskiej - red.], która podczas przygotowywania "deformy edukacji" mówiła, że nie będzie żadnych problemów. No i widzimy, jak to wygląda w praktyce. Rząd PiS-u zafundował nam totalny chaos, dodatkowe koszty, brak rzetelnej informacji. Nie dziwi  nas, że nauczyciele zostali doprowadzeni do ostateczności - rozpoczął konferencję Trzaskowski.

90 procent szkół przystępuje do strajku, w niektórych dzielnicach 100 procent

Jak dodał, zgodnie z wynikami referendum w strajku weźmie udział aż 90 procent szkół podstawowych. W niektórych dzielnicach - takich jak Rembertów, Wawer czy Wilanów - zastrajkują wszystkie szkoły.

90 procent wszystkich szkół podstawowych przystępuje do strajku. Mamy takie dzielnice w Warszawie, gdzie 100 proc. wszystkich szkół przystąpi do strajku. Jest to Wilanów, Rembertów, Wawer, ale także Ursynów z wyjątkiem dwóch placówek i Praga Południe, gdzie trzy placówki nie przystąpiły do strajku

- mówił prezydent Warszawy.

Jak poinformował, w strajku zdecydowało się wziąć udział także 85 procent warszawskich liceów i szkół zawodowych, a także 60 procent przedszkoli.

Na razie nie ma jeszcze dokładnej listy szkół i przedszkoli biorących udział w proteście, ale ich lista zostanie opublikowana na pięć dni przed strajkiem, czyli na początku przyszłego tygodnia.

Staramy się przygotować do tego strajku, żeby zaopiekować się dziećmi. Będziemy na bieżąco kontaktować się z rodzicami
Mamy do czynienia z sytuacją kryzysową. Przygotowujemy się do strajku i apelujemy do rządzących, by rozmawiali z nauczycielami

- podkreślił Trzaskowski.

Wiceprezydent Renata Kaznowska przyznała, że ratusz od początku spodziewał się, że do strajku przystąpi bardzo dużo nauczycieli z Warszawy. Dodała, że obecnie trwa zbieranie informacji z każdej placówki oświatowej - dopiero po ich uzyskaniu ratusz będzie wiedział, które szkoły będą w stanie zorganizować opiekę nad dziećmi.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (129)
Trzaskowski: W Warszawie zastrajkuje aż 90 procent szkół. "Rząd PiS-u zafundował nam totalny chaos"
Zaloguj się
 • swru

  Oceniono 51 razy 37

  3 lata deforma edukacji - zniszczenie gimnazjów - do dzisiaj nie podano żadnego powodu, 2 lata strajk w obronie gimnazjów - nie w czasie egzaminów - napluto nauczycielom w twarz, w międzyczasie Beoszka mówi, że ten rząd będzie słuchał obywateli. Zebrano 900 tysięcy podpisow pod referendum w obronie gimnazjów. Rząd po raz kolejny napluł w twarz nauczycielom, kaczy guru wrzucił podpisy do kosza i podeptał. Rok temu rząd zarzeka się że w budżecie nie ma żadnych pieniędzy na podwyżki (ochłap rzucony w międzyczasie nawet nie zrekompensował tego co zabrano nauczycielom w związku z wydłużeniem stażu). Krótko mówiąc z pieniędzy zabranych nauczycielom kaczor realizuje 500+. Nagle okazuje się, że jest 42 miliardy na łapówki dla wyborców. No to nie dziwcie się, że wreszcie nauczyciele strajkują w czasie egzaminów. jeżeli do nich nie dojdzie to winny będzie jedynie rząd, który 3 lata pluje w twarz nauczycielom. prawdopodobnie świadomie, chodzi o niszczenie edukacji w Polsce. Ciemnym ludem łatwiej się rządzi.

 • grajag

  Oceniono 56 razy 24

  Bardzo dobrze, że strajkują tak jak zaplanowali. Kiedy mają strajkować? W wakacje pies z kulawą nogą nie chciał by z nimi rozmawiać. Trzymam kciuki! To będzie wizytówka tego nieudolnego pisiackiego rządu.

 • claudiusz

  Oceniono 52 razy 22

  nie ma pieniedzy dla najwazniejszego zawodu jakim jest nauczyciel....jest kasa na haniebna podkomisje smolenska...precz!! pis

 • Oceniono 27 razy 17

  No to prezio ma ból ostatniego zęba ,białe noce a wybory tuż tuż. Oj sądzę, że jak nauczyciele przystąpią do strajku pieniążki szybko się znajdą prawda malutki?!

 • zosia_2016

  Oceniono 37 razy 15

  Precz z Zalewska i innymi sługuskami PiS-u!

 • rozterka47

  Oceniono 41 razy 15

  PIS zafudował chaos w każdej dziedzinie . W sądownictwie , edukacji , słuzbie zdrowia , skarbówce itd.

  Żaby było ciekawiej informatyzuje administracje państwową mimo ,że większość obywateli nie jest do niej przygotowana, nie mówiąc o tym ,że w szkole dzieciaki maja 1 godzinę informatyki
  ale religie dwie :):)

  Pracownicy sfery budzetowej nie powinni popuszczać , bo skoro panstwo ma na powszechne rozdawnictwo socjalne i finansowanie kościoła to powinno mieć na uczciwe i godne opłacanie swoich pracowników

 • pt.nut

  Oceniono 36 razy 12

  Miasta sa w stanie zapewnic dzieciom bezpieczna opieke na czas strajku, a nauczyciele, to dopiero poczatek! Sie ma, pissdzielce ;)

 • antyqrdupel

  Oceniono 24 razy 12

  Jaki chaos? To doprowadzenie do wolskiego porzadku

 • mappi123

  Oceniono 19 razy 11

  czy ilość trolli nowogroszdkich świadczy o tym, że są pos.rani tym do czego doprowadzila wyszczerzona i nieuczesana ślabzdra?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX