Czarny Kot zniknie z Warszawy. Trwa przetarg na rozbiórkę najsłynniejszej w mieście samowoli budowlanej

Zgodnie z informacją powiatowego inspektora nadzoru budowlanego Andrzeja Kłosowskiego, 10 kwietnia minie termin składania ofert na rozbiórkę Czarnego Kota. Najsłynniejsza warszawska samowola budowlana ma zniknąć w ciągu 90 dni.
Zobacz wideo

Rozbiórka ma dotyczyć tylko części budynku - od drugiego piętra wzwyż. Jak podaje portal tvn24.pl z dokumentacji przetargowej wynika, że demontaż obejmie rozbiórkę instalacji (elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, klimatyzacyjnej i grzewczej), stropów, ścian, posadzek oraz wszystkich prac zabezpieczających.

Czarny Kot zniknie z Warszawy - do 10 kwietnia trwa przetarg na rozbiórkę samowoli budowlanej

Państwowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego na prace wyburzeniowe otrzymał już dotację w wysokości 700 tysięcy złotych. Środki zostały przekazane miesiąc temu przez wojewodę mazowieckiego. Po przeprowadzeniu rozbiórki PINB będzie starał się odzyskać pieniądze od właścicieli budynku.

Czarny Kot w założeniu miał być jednopiętrowym pawilonem-hotelem i na tę budowę otrzymano zgodę miasta. Właściciele postanowili jednak dobudować kolejne kondygnacje budynku. Walka o rozbiórkę dodatkowych pięter trwa od 10 lat. W grudniu ubiegłego roku Naczelny Sąd Administracyjny ostatecznie wydał wyrok zezwalający na demontaż samowoli budowlanej.

Więcej o: