Metro Świętokrzyska. Łącznik z M1 do M2 był zamknięty przez awarię schodów. "Przejście już otwarte"

Łącznik umożliwiający przejście z pierwszej do drugiej linii metra na stacji Świętokrzyska był w poniedziałek zamknięty dla pasażerów. Powodem była awaria schodów ruchomych. Ruch prowadzony był górą.
Zobacz wideo

W poniedziałek przed godziną 18 Zarząd Transportu Miejskiego poinformował, że łącznik prowadzący z M1 do M2 na stacji Świętokrzyska będzie zamknięty do odwołania. We wtorek rano łącznik został już otwarty. 

Powodem poniedziałkowego zamknięcia była awaria schodów ruchomych. Paweł Siedlecki z biura prasowego Warszawskiego Metra informuje, że we wtorek nie działają tylko jedne z trzech schodów ruchowych - nadal trwa ich naprawa.

Metro Świętokrzyska. Łącznik między M1 a M2 zamknięty

Od kilku dni - zwłaszcza w godzinach szczytu - w przejściu między pierwszą a drugą linią metra na Świętokrzyskiej tworzyły się duże zatory, a ruchem kierował pracownik metra.

"Na łączniku M1 z M2 na Świętokrzyskiej wszystkie schody ruchome stoją. 2 z 3 wyłączone, a na jedynych, po których można przejść, odbywa się ruch wahadłowy, którym kieruje pracownik metra" - informowali działacze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze, którzy zamieścili zdjęcie stłoczonych w przejściu ludzi.

Więcej o: