Polska zagra z Łotwą na Narodowym. Będą utrudnienia - zamknięte ulice, objazdy

W niedzielę na PGE Narodowym odbędzie się mecz Polska-Łotwa. Z tego powodu w Warszawie planowane są zmiany w organizacji ruchu. Niektóre ulice zostaną zamknięte, a komunikacja miejska może być kierowana na objazdy.
Zobacz wideo

Mecz reprezentacji Polski z Łotwa rozpocznie się w niedzielę o godzinie 20:45, ale pierwsze utrudnienia rozpoczną się dwie godziny wcześniej i będą też trwały po zakończeniu meczu.

Mecz Polska-Łotwa. Zamknięte ulice i utrudnienia

O 18:30 z ruchu samochodowego zostaną wyłączone al. Józefa Poniatowskiego, al. J. Waszyngtona, ul. Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych oraz Wał Miedzeszyński. Dopuszczony będzie za to przejazd wiaduktem z ulicy Saskiej i ul. Brazylijską do al. Stanów Zjednoczonych. Ograniczenia nie będą dotyczyły taksówek, komunikacji miejskiej i rowerów. Ulicami będą mogli się też poruszać mieszkańcy z identyfikatorami SK wydawanymi przez urząd dzielnicy.

Utrudnienia w związku z meczem Polska-ŁotwaUtrudnienia w związku z meczem Polska-Łotwa fot. Urząd Miasta

Z kolejnymi utrudnieniami trzeba będzie się liczyć około godziny 22:30, gdy mecz Polska-Łotwa dobiegnie końca. Ratusz informuje, że jeśli duża grupa kibiców zdecyduje się na wracanie do centrum Warszawy pieszo, to zostanie podjęta decyzja o zamknięciu dla ruchu mostu Poniatowskiego i Alei Jerozolimskich między rondem de Gaulle’a a rondem  Waszyngtona.

Wówczas na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje linii 7, 9, 22, 24 i 25 oraz autobusy linii 102, 111, 117, 146, 147, 158, 166, 507, 517, 521, N22, N24 i N72. Uruchomiona zostanie też zastępcza linia autobusowa Z, kursująca na trasie plac Zawiszy - rondo Wiatraczna przez most Łazienkowski.

Po zakończeniu meczu na trasy wyjadą też dodatkowe autobusy (linii 509) i tramwaje (linii 3 i 26). 

Więcej o: