Największy w Europie przetarg na autobusy elektryczne rozstrzygnięty. Warszawa dostanie 130 Solarisów

W Warszawie rozstrzygnięto przetarg na dostawę 130 autobusów elektrycznych. Zwycięską ofertę złożyła firma Solaris. Dotychczas ulicami stolicy jeździło 30 elektrycznych autobusów. Nowe pojazdy wyjadą na ulice Warszawy już na początku 2020 roku.
Zobacz wideo

Rekordowy przetarg na dostawę 130 elektrycznych autobusów rozstrzygnięto w piątek 22 marca. Kontrakt dostanie Solaris, który dostarczy nowe pojazdy za 399,6 miliona złotych. Była to jednocześnie jedyna oferta, bo do przetargu nie zgłosiły się inne firmy. Jak informuje portal transport-publiczny.pl, był to także największy przetarg na autobusy elektryczne w Europie i jedno z największych jednorazowych zamówień autobusowych. 

Warszawa dostanie 130 nowych autobusów elektrycznych. "Największy przetarg w Europie"

Podczas ogłaszania przetargu w lutym tego roku ratusz informował, że dzięki inwestycji w Warszawie ma być czyściej i ciszej, a z Traktu Królewskiego całkowicie znikną autobusy zasilane olejem napędowym. 

Dzięki zamówieniu Warszawa, jako drugie po Londynie miasto w Europie, będzie miała ponad sto autobusów elektrycznych. Łącznie, wraz z posiadanymi elektrobusami, po stołecznych ulicach poruszać się będzie 160 takich pojazdów

- czytamy na stronie ratusza.

Każdy z elektrycznych autobusów będzie miał klimatyzację, elektroniczne systemy informacji pasażerskiej, monitoring, automat biletowy oraz liczne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Autobusy nie będą emitowały spalin i mają być bardzo ciche. Pomieszczą po 120 pasażerów, w tym 38 na miejscach siedzących.Więcej o: